Nawałnica w powiecie mieleckim, setki ludzi bez prądu!

  • 29.06.2020, 22:53 (aktualizacja 29.06.2020, 23:22)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Nawałnica w powiecie mieleckim, setki ludzi bez prądu! fot. PUW W okolicach Mielca dziś ponad 1000 mieszkańców miało problemy z dostawą prądu.
Niestety niebezpieczne fronty burzowe nadal nawiedzają Mielec i powiat mielecki. Jak informują służby wojewody podkarpackiego na terene całego województwa trwa własnie usuwanie awarii, które wywołane były przez zniczenia, jakie wywołała burza.
 

 Na terenie całego Podkarpacia w poniedziałek 29 czerwca doszło do niebezpiecznego zjawiska frontu burzowego, któremu towarzyszył obfity deszcz i grad. Strażacy zarejestrowali ponad 150 zdarzeń, które wymagały natychmiastowej interwencji.

W poniedziałek po przejściu w godzinach popołudniowych frontu burzowego na terenie całego woj. podkarpackiego odnotowano 159 zdarzeń / interwencji.

Najwięcej w powiatach: przemyskim - 30, lubaczowskim - 20, krośnieńskim - 20, leżajskim - 15, jasielskim - 15 i przeworskim - 15.

Były to głownie zdarzenia dotyczące połamanych drzew, gałęzi, udrażniania przepustów ,pompowania wody, lekkich uszkodzeń budynków gospodarczych i mieszkalnych.

Sytuacja na rzekach stabilna stany średnie i wysokie. W rejonie Mielca bez prądu pozostaje 1250 odbiorców , w rejonie Lubaczowa 600,  w rejonie Krosna 400 i w rejonie Lubaczowa 100 - razem na terenie woj. 2350 odbiorców - trwa usuwanie awarii.

 


Czytaj także:


SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe