Lekarz rodzinny będzie wiedział, kto przebywa w izolacji lub na kwarantannie

  • 29.06.2020, 16:46 (aktualizacja 29.06.2020, 16:52)

Podziel się:

Oceń:

Lekarz rodzinny będzie wiedział, kto przebywa w izolacji lub na kwarantannie Fot. Archiwum Lekarze będą wiedzieć, kto przebywa na kwarantannie bądź w izolacji.
Odpowiadając na zgłaszone potrzeby personelu medycznego Narodowy Fundusz Zdrowia planuje od 1 lipca przekazywanie informacji o izolacji w warunkach domowych osoby ubiegającej się o świadczenia opieki zdrowotnej.

Lekarze taką informację, będą mogli sprawdzić logując się do systemu eWUŚ (Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorców). 

Dane w systemie eWUŚ, dotyczące izolacji domowej oraz kwarantanny aktualizowane są według stanu przekazanego przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, które odpowiada za przetwarzanie danych otrzymanych z Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych oraz Straży Granicznej.


eWUŚ (Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorców) to system umożliwiający natychmiastowe potwierdzenie prawa pacjenta do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.


CZYTAJ TAKŻE:


 


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe