Zwolnienie ze składek ZUS. Zbliża się ważny termin

  • 29.06.2020, 12:26
  • JT

Podziel się:

Oceń:

Zwolnienie ze składek ZUS. Zbliża się ważny termin Fot. Archiwum Ostateczny termin złożenia wniosku o zwolnienie z opłacania składek ZUS za miesiące marzec, kwiecień, maj mija 30 czerwca.
Jedną z bardziej popularnych wśród przedsiębiorców form pomocy w ramach „tarcz antykryzysowych” jest zwolnienie z opłacania składek ZUS za trzy miesiące obejmujące marzec, kwiecień, maj. Przypominamy też, że przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z tej formy pomocy mają na to jeszcze dwa dni. Ostateczny termin złożenia wniosku o zwolnienie z tych składek mija 30 czerwca.

Zwolnienie ze składek ZUS  za miesiące marzec, kwiecień, maj może być  albo 100 albo 50 procentowe. Pierwsze   dotyczy  mikrofirm zatrudniających 1-9 osób i samozatrudnionych, drugie  małych firm zatrudniających 10-49 osób.

Nowe wnioski mogą być składane jedynie drogą elektroniczną z wykorzystaniem Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

Dotychczas ZUS rozpatrzył wnioski o zwolnienie ze składek dla 1,7 mln firm,  na łączną kwotę ponad 11 mld złotych. Za marzec było to ponad 4 mld zł, za kwiecień ponad 3,6 mld zł, za maj ponad 3,5 mld zł.

Ponadto ponad 130 tys. przedsiębiorców skorzystało z odroczenia terminu płatności składek. Łączna kwota ulg (chodzi m.in. o odroczenie i rozłożenie zadłużenia na raty) sięga 5 mld złotych.

JT

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe