Są pieniądze na dalszą działalność Dziennego Domu Pomocy w Tuszowie

  • 29.06.2020, 15:25 (aktualizacja 29.06.2020, 15:31)

Podziel się:

Oceń:

Są pieniądze na dalszą działalność Dziennego Domu Pomocy w Tuszowie Fot. UG Tuszów Narodowy Jeden projekt się kończy, ale drugi się zaczyna.
Dzienny Dom Pomocy może dalej służyć starszym mieszkańcom tuszowskiej gminy. Po zakończeniu projektu „Słoneczna jesień życia” z końcem czerwca bieżącego roku, GOPS w Tuszowie Narodowym od 1 lipca przystąpi do realizacji kolejnego projektu pn. „Słoneczna jesień życia II”.

Na ten cel gmina otrzymała fundusze z Unii Europejskiej za pośrednictwem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w wysokości ponad miliona złotych.
Okres realizacji projektu: od 1 lipca 2020 r. do 31 marca 2022 r. 


Nowy projekt obejmuje dotację do funkcjonowania Dziennego Domu Pomocy dla 30 osób. Dzięki uzyskanym pieniądzom seniorzy będą mogli korzystać z opieki i szeregu usług rehabilitacyjnych, a także wyżywienia. DDP cieszy się dużym zainteresowaniem i przebywają w nim pensjonariusze z całej gminy, po rekrutacji przeprowadzonej przez GOPS. 


Na dzień dzisiejszy istnieje jeszcze lista rezerwowa, z której wg kolejności zgłoszeń będą po powstaniu miejsca wolnego rekrutowani kolejni podopieczni do DDP.  


CZYTAJ TAKŻE:Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe