Mieleccy policjanci podjęli wyzwanie #GaszynChallenge [VIDEO]

  • 29.06.2020, 11:27 (aktualizacja 29.06.2020, 23:31)
  • K. Radoń

Podziel się:

Oceń:

Mieleccy policjanci podjęli wyzwanie #GaszynChallenge [VIDEO] Podjęcie wyzwania polega na zrobieniu 10 pompek i wpłaceniu pieniędzy na rzecz chorych dzieci.
Komenda Powiatowa Policji w Mielcu włączyła się w pomoc chorym dzieciom w ramach akcji #GaszynChallenge. Podjęcie wyzwania polega na zrobieniu 10 pompek i wpłaceniu pieniędzy na rzecz chorych dzieci. Do akcji włączyli się wszyscy policjanci i pracownicy mieleckiej komendy, również ci, którzy nie „pompowali”, ale finansowo wsparli charytatywny cel.

Komenda Powiatowa Policji w Mielcu otrzymała nominację od strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu oraz ochotników z Borków Nizińskich, Urzędu Gminy Wadowice Górne, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu, Ratownictwa Medycznego Jarosław Marczewski oraz Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu i PZL Mielec. Nominację do #GaszynChallenge - Pompowanie dla dzieciaków otrzymały również jednostki podległe KPP Mielec - Komisariat Policji w Tuszowie Narodowym i Radomyślu Wielkim oraz Posterunek Policji w Wadowicach Górnych i Rewir Dzielnicowych w Borowej.

#GaszynChallenge - to akcja zainicjowana przez strażaków ochotników z Gaszyna w województwie Łódzim. Swoim zasięgiem objęła cały kraj. Jej pierwotnym celem była pomoc Wojtusiowi - chłopcu choremu na ciężką postać rdzeniowego zaniku mięśni. Na koncie chłopca bardzo szybko pojawiła się odpowiednia kwota potrzebna na jego leczenie, jednak pomoc idzie dalej i wspiera też inne dzieci, które cierpią na tą ciężką chorobą.

Przyjęcie wyzwania #GaszynChallenge polega na zrobieniu 10 pompek i przekazaniu dowolnej kwoty na zakup leku dla dzieci chorych na SMA typu 1. Mieleccy policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Mielcu bardzo chętnie włączyli się do akcji i tym samym dali szansę na leczenie małej Darii z Gdańska.

Realizując challenge na Stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu, funkcjonariusze „pompując” udowodnili, że los chorych dzieci nie jest im obojętny, ale również bardzo chętnie wsparli zbiórkę na ten szlachetny cel jakim niewątpliwie jest  #GaszynChallenge.

Do kontynuacji łańcucha pomocy policjanci nominowali Prokuraturę Rejonową w Mielcu, Sąd Rejonowy w Mielcu oraz Wojskową Komendę Uzupełnień w Mielcu.

Dziękujemy Pani Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu oraz Wojtkowi Maciaszkowi - AdNet Studio za pomoc w realizacji nagrania filmu - przekazują policjanci.

 

 


Czytaj także:


K. Radoń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe