Pomoc dla lipy św. Jana Nepomucena

  • 15.09.2020, 10:51 (aktualizacja 15.09.2020, 12:11)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Pomoc dla lipy św. Jana Nepomucena Fot. Nadleśnictwo Mielec Wiązania na lipie.
Lipa św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej w lipcu została Drzewem Roku. Już wtedy osoby, którym na sercu leży jej dobro zauważyły, że szpara na pniu drzewa może doprowadzić do jego choroby i zniszczenia. Na szczęście, w ubiegłym tygodniu na lipie pojawiły się specjalne wiązania.

Lipa św. Jana Nepomucena w końcu ma jakąś korzyść z tego, że została drzewem roku 2020 w Polsce.

Zakończone zostały prace zabezpieczające lipę przed rozdarciem jej pnia, obciążonego bardzo rozłożystą koroną (jej powierzchnia rzutu poziomego to ponad 400 m2).

Czytaj także: Podatek od nieruchomości wzrośnie. Dziś ważny termin

W koronie lipy założone zostały wiązania statyczne podtrzymujące poszczególne konary. Ponadto w ramach pielęgnacji naszego drzewa usunięte zostały suche gałęzie, a konary krzyżujące się przycięto tak, aby zminimalizować naprężenia przez nie wywoływane.

 

Przeczytaj także >>>

MW

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe