Sadźmy drzewa! W nadleśnictwie rozdają sadzonki

  • 15.09.2020, 08:37 (aktualizacja 15.09.2020, 09:00)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Sadźmy drzewa! W nadleśnictwie rozdają sadzonki Fot. archiwum Sadzimy las!
Wielkimi krokami zbliża się ogólnopolska akcja #sadziMY. Z tej okazji w Nadleśnictwie Mielec rozdawane będą sadzonki drzew.

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie, są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, czyli drewno.

Czytaj także: 4 tys. pracowników zgłoszonych do zwolnień grupowych. W Mielcu 883

Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju

Z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy ruszyła akcja  #sadziMY. Dzięki niej każdy może posadzić własne drzewko. 

Sadzonki będą rozdawane 18 września 2020 r. przy siedzibie Nadleśnictwa Mielec, od godziny 9:00 aż do wyczerpania puli przygotowanych sadzonek. 

Rozdawane będą sadzonki sosny, jodły i dębu.

Więcej wiadomości >>>

 

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe