4 tys. pracowników zgłoszonych do zwolnień grupowych. W Mielcu 883

  • 14.09.2020, 14:01 (aktualizacja 14.09.2020, 19:32)
  • JT

Podziel się:

Oceń:

4 tys. pracowników zgłoszonych do zwolnień grupowych. W Mielcu 883 Fot. Archiwum Jak twierdzi Tomasz Czop, dyrektor WUP w Rzeszowie, wśród pracodawców zgłaszających zwolnienia najczęściej pojawiają się podmioty z branży motoryzacyjnej i lotniczej oraz niektóre podmioty handlowe i usługowe.
Od 1 stycznia do 31 sierpnia 2020 r. podkarpaccy pracodawcy zgłosili do powiatowych urzędów pracy zamiar zwolnienia 4 053 pracowników, wypowiedzenia wręczono 2 073 osobom. Jak informowaliśmy wcześniej w pow. mieleckim zwolnienia grupowe zgłosiły trzy firmy, w tym najwięcej Bury Sp.z.o.o. i Lear Corporation.

W sierpniu  zgłoszono zwolnienie 405 osób z 4 zakładów.

- Wśród pracodawców zgłaszających do PUP zwolnienia, najczęściej pojawiają się podmioty  z branży motoryzacyjnej i lotniczej oraz niektóre podmioty handlowe i usługowe – powiedział Tomasz Czop, dyrektor WUP w Rzeszowie.

Słowa dyrektora Czopa potwierdzają dane z PUP Mielec, w którym zwolnienia grupowe zgłosiły dwie firmy z branży motoryzacyjnej - Bury  Sp.z.o.o. (zgłosił 500 osób do zwolnienia) i Lear Corporation (zgłosił 350 osób do zwolnienia). Trzecia, mniejsza firma, która też zgłosiła w tym PUP-ie zwolnienia grupowe, ma ulec likwidacji, a wszystkie pracujące w niej 33 osoby mają pójść na bruk.

CZYTAJ TAKŻE>>>Supernowoczesna bramka. Nie sportowa, ale wykorzystywana również w sporcie

Poza Mielcem zwolnienia grupowe w branży motoryzacyjnej i lotniczej zgłosiły m.in. Goodrich Aerospace Poland w Krośnie i Tajęcinie (226 osób), Safran Transmission System w Sędziszowie Młp. (152 osób), Pratt&Whitney Rzeszów (330 pracowników).

Z jednej strony są kolejne zwolnienia grupowe, z drugiej niektórzy  pracodawcy wycofali planowane redukcje w całości lub części, co  świadczy o poprawianiu się sytuacji na rynku pracy. Wycofanie zwolnień  dotyczyło 581 miejsc pracy tj. 14,3 % ogółu zgłoszeń.

Według  wstępnego szacunku  w końcu sierpnia 2020 roku w woj. podkarpackim zarejestrowanych było 86,3 tys. bezrobotnych.  Co jest zaskakujące w porównaniu do lipca tego roku był to  spadek  o 0,3 tys. osób.

JT

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
BRW
BRW 14.09.2020, 22:16
BRW zwolniło też dużo pracowników szkoda ze o tym nikt nie pisze , a teraz ludzi traktuje sie jak woły robocze .Praca jak w kieracie , panujący mobbing ze strony kierownictwa szczególnie h37 który czuje się jak władca sterty pierogów i włażący w tyłek kierownikowi brodaci brygadzisci .

Pozostałe