Samorządowcy z regionu na kwarantannie. Doszło do zakażenia

  • 12.08.2020, 13:15 (aktualizacja 12.08.2020, 13:34)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Samorządowcy z regionu na kwarantannie. Doszło do zakażenia Samorządowcy z regionu na kwarantannie po kontakcie z osobą zakażoną koronawirusem.
Burmistrz Brzostku Wojciech Staniszewski, przewodniczący rady miejskiej Marcin Sas oraz wójt gm. Jodłowa Jan Janiga wraz z rodzinami przebywają na kwarantannie.

Samorządowcy uczestniczyli w pożegnaniu odchodzącego na emeryturę ks. Marka Marcićkiewicza wieloletniego kustosza Sanktuarium w Przeczycy. W uroczystości brał udział wikariusz, który jak się okazało jest zakażony koronawirusem – mówi Jan Janiga wójt gm. Jodłowa


- Kwarantanną objęta jest cala moja rodzina. Samopoczucie jest dobre. Musimy być ostrożni i dostosowujemy się do wytycznych, aby nie stwarzać zagrożenia dla innych - komentuje wójt Jan Janinga


Dobrze czuje się także Wojciech Staniszewski burmistrz Brzostku.
- Jestem po rozmowie z sanepidem i badania może mieć dopiero przeprowadzone za tydzień, bo tyle trzeba czekać aby te badania były wiarygodne - informuje burmistrz.


Nie wiadomo jeszcze jakie będą decyzję w sprawie tygodniowego odpustu w Sanktuarium Matki Boskiej Wniebowziętej w Przeczycy, który miał rozpocząć się w najbliższy piątek. Wiadomo już jednak, że Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Dębicy zdecydował, że druhowie do Przeczycy w niedzielę 16 sierpnia nie pojadą. 

 

 


Czytaj także:


SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe