Remont ul. Kilińskiego trwa. Zatoki autobusowe już gotowe

  • 11.08.2020, 17:59 (aktualizacja 11.08.2020, 18:04)

Podziel się:

Oceń:

Remont ul. Kilińskiego trwa. Zatoki autobusowe już gotowe Fot. Starostwo Powiatowe w Mielcu. Nowe zatoki autobusowe są już prawie gotowe.
Prowadzony remont przy drodze powiatowej na ulicy Kilińskiego w Mielcu daje się kierowcom we znaki. Wyłączenie z ruchu ronda im. Żołnierzy Wyklętych przy "elektryku" powoduje korki i niedogodności. Jednak ten etap prac zgodnie z planem powinien zakończyć się 14 sierpnia.

W związku z modernizacją ronda, objazd dla samochodów ciężarowych przebiega przez nową przeprawę mostową, natomiast dla samochodów osobowych - przez Rynek.

Dotychczas zostały wykonane dwie nowe zatoki autobusowe. Mają one zwiększyć bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a także ułatwić uczniom dojazd do pobliskiego "elektryka".

Budowa nowych zatok autobusowych jest częścią dużej inwestycji jaką jest remont ulicy Kilińskiego. Docelowo remont obejmuje swoim zasięgiem całą ulicę Kilińskiego – aż do skrzyżowania z al. Ducha Świętego. Modernizację przechodzi także rondo na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego, Staszica oraz Alei Jana Pawła, a także chodniki na odcinku pomiędzy Rynkiem a ul. Sękowskiego.

Zadanie realizuje konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o. DYLMEX-INWESTYCJE Sp.k. oraz Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o. ze Staszowa za kwotę ponad 957 tysięcy złotych.


CZYTAJ TAKŻE:


Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe