Czy od 1 września pojawią się w szkołach wydzielone strefy? Rząd przygotowuje wytyczne

  • 12.08.2020, 09:21

Podziel się:

Oceń:

Czy od 1 września pojawią się w szkołach wydzielone strefy? Rząd przygotowuje wytyczne Fot. Archiwum Już wkrótce pojawią się nowe wytyczne dla szkół.
Wkrótce pojawią się klarowne wytyczne, jeżeli chodzi o moment wprowadzania nauczania mieszanego lub zdalnego. Uczniowie, rodzice i nauczyciele poznają szczegóły wymogów dotyczących funkcjonowania szkół od 1 września w dobie koronawirusa.

Wytyczne w szczególności będą dotyczyć szkół położonych na terenach powiatów, które będą oznaczane jako kolor czerwony czy żółty - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.


Müller zwrócił uwagę, że dyrektorzy szkół - mają do wykonania pewne zadanie, jeżeli chodzi o specyfikę poszczególnych budynków szkolnych. Tak jak chociażby w stacji telewizyjnej jest tak, że niektóre strefy są wydzielone, niektóre osoby z załogi nie spotykają się pomiędzy poszczególnymi częściami, tak samo w szkołach można takie części wydzielić, aby część klas po prostu się nie spotykała, jeżeli to nie jest konieczne i w ten sposób ograniczyć możliwości kontaktu pomiędzy poszczególnymi grupami - wyjaśnił.

Dopytywany, czy chodzi o bardzo szczegółowe wytyczne, których trzeba przestrzegać czy tylko zalecenia, rzecznik rządu odpowiedział: 

- że część z nich będzie miała charakter dobrych praktyk. Tak jak mówię, chociażby organizacja wewnętrzna szkoły pod kątem klas, wydzielenia tych klas, odległości większych tam, gdzie jest to możliwe – również takie zalecenia się pojawią. Nie wszystkie będą miały charakter bezpośrednio obowiązujący, ale część z nich będzie miała taki charakter.

Jak podkreślił, rząd chce dać dosyć klarowne wytyczne, jeżeli chodzi o moment, w którym chciałby, żeby szkoły były prowadzone w sposób albo nauczania mieszanego albo zdalnego. 

- To będą w szczególności te szkoły, które są położone na terenach powiatów, które będą oznaczane jako kolor czerwony czy żółty, ale również zależnie od tego, w której części powiatu te ogniska będą występowały. Pamiętajmy o tym, że niektóre powiaty są dosyć duże. Nawet kilkadziesiąt kilometrów dzieli ich granice, a ognisko może występować np. w jednej części powiatu i wtedy powiatowy inspektor sanitarny będzie wydawał swoje rekomendacje - powiedział Müller.


CZYTAJ TAKŻE:


 


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe