Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas żniw!

  • 31.07.2020, 12:53 (aktualizacja 31.07.2020, 13:12)
  • KR

Podziel się:

Oceń:

Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas żniw! Fot. Krzysztof Radoń Lato to na wsi czas wytężonej pracy
Żniwa trwają w najlepsze, a na drogach powiatu mieleckiego pojawiają się kombajny zbożowe i maszyny rolnicze. Kierujący powinni w takich przypadkach zachować szczególną ostrożność. Także po zmroku, kiedy rolnicy maszynami zjeżdżają z pól.

Policja apeluje!

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o wzajemną wyrozumiałość i zdrowy rozsądek. Prowadzących maszyny rolnicze proszą o zjeżdżanie co pewien czas na pobocze (można też wykorzystać zatoki autobusowe) i przepuszczanie jadących za nimi. W przypadku kombajnów zbożowych część tnąca (tzw. heder) musi być holowana z tyłu, nie może być zainstalowana z przodu maszyny, zresztą w takim przypadku zajęłaby całą szerokość jezdni.

Bywa, że operatorzy chcą szybko się przemieścić na małą odległość i wjeżdżają na szosę z zamontowanym hederem.

Kierujących innymi autami policjanci proszą, by nie poganiali operatorów maszyn światłami czy klaksonem i zachowali cierpliwość. Na pole trzeba przecież dojechać.

 

CZYTAJ TAKŻE:

 

KR

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe