Za 2 miesiące będzie nowa nawierzchnia drogi w Książnicach

  • 31.07.2020, 09:12

Podziel się:

Oceń:

Za 2 miesiące będzie nowa nawierzchnia drogi w Książnicach Fot. Gmina Mielec. Już wkrótce mieszkańcy Książnic będą korzystać z nowej zmodernizowanej drogi.
24 lipca wójt gminy Mielec podpisał umowę na wykonanie kolejnej inwestycji drogowej. Wyremontowana zostanie droga gminna Książnice – Wólka Książnicka (niemiecka). Wykonawcą remontu będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Mielcu. Na odcinku ponad 1,3 km istniejącą nawierzchnię z kruszywa zastąpi nawierzchnia bitumiczna.

Przy okazji modernizacji drogi zostaną odmulone rowy oraz przebudowane przepusty. Łączna wartość zadania to ponad 833 tysiące złotych brutto, w tym 70% stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Inwestycja powinna zakończyć się do końca września.

- Jednocześnie informujemy, że gmina Mielec otrzymała kolejne wsparcie w wysokości prawie 930 tysięcy złotych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, tym razem na realizację przebudowy drogi gminnej w Chorzelowie. Przetarg i przebudowa drogi planowane są jeszcze w tym roku - informuje gmina.


CZYTAJ TAKŻE:Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe