Koniec z podtopieniami w centrum Mielca. Kłopoty mają rozwiązać zbiorniki retencyjne [FOTO]

  • 31.07.2020, 11:01 (aktualizacja 31.07.2020, 11:09)

Podziel się:

Oceń:

Koniec z podtopieniami w centrum Mielca. Kłopoty mają rozwiązać zbiorniki retencyjne [FOTO] Fot. UM Mielec Zbiorniki retencyjne mają zapobiegać podtopieniom w centrum Mielca.
Zakończył się pierwszy etap jednej z największych inwestycji w Mielcu. Trzy miesiące przed terminem wykonania, zbiorniki retencyjne wkopane między ulicami Solskiego a Kusocińskiego zostały oddane do użytku.

Wykonawcą pierwszego etapu budowy zbiorników retencyjnych była firma Inżynieria Rzeszów, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu. Oficjalne podpisanie umowy miało miejsce 4 września 2019 roku. Do zakresu prac należała budowa kanalizacji deszczowej, zbiorników retencyjnych, pompowni ścieków, przyłącza energetycznego oraz układu sterowania pompownią, a także przebudowa instalacji oświetlenia zewnętrznego.

Bezpośrednio nad zbiornikami retencyjnymi, w okolicach Miejskiej Biblioteki Publicznej, powstały nowe miejsca parkingowe, w ich sąsiedztwie przygotowane zostało także miejsce pod boisko do siatkówki plażowej oraz kort tenisowy i boisko do koszykówki.

– Na tę inwestycję mieszkańcy  Mielca czekali wiele lat. Problem podtopień w centrum miasta powracał wraz z każdym silniejszym deszczem. Teraz, za sprawą zbiorników retencyjnych, kłopoty się skończą. Cieszy fakt, że na ten cel otrzymaliśmy ogromne dofinansowanie, co wpłynie na usprawnienie pracy związanych z przedsięwzięciem – mówił podczas podpisywania umowy z wykonawcą Prezydent Jacek Wiśniewski.

W lutym rozpoczęła się budowa drugiego etapu zbiorników retencyjnych. Układ retencji wód opadowych i roztopowych powstaje na terenach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji obok Hotelu Polskiego, firma Santex czas na zakończenie robót ma do końca roku kalendarzowego, choć z uzyskanych wiadomości wynika, że podobnie jak pierwszy etap, odbiór inwestycji może odbyć się nawet trzy miesiące przed terminem. Przed nami jeszcze jeden etap, zbiorniki retencyjne powstaną na osiedlu Borek Niski. Postępowanie przetargowe ruszy we wrześniu.

Warto przypomnieć, że łączny koszt projektu pn. „Budowa układów retencji wód opadowych i roztopowych na terenie Gminy Miejskiej Mielec” wynosi ponad 29 milionów złotych z czego ponad 20 milionów stanowi dofinansowanie jakie Gmina Miejska Mielec otrzymała w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Koszt I etapu projektu to ponad 12 milionów.

W odbiorze I etapu inwestycji 30 lipca uczestniczył Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski.
 


CZYTAJ TAKŻE:


Zdjęcia (4)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Pytanie
Pytanie 31.07.2020, 13:41
Czy to oznacza, że przełączono jakiś magiczny przycisk w położenie: WŁĄCZONE? Przypominam: 2 tygodnie temu, całe centrum pływało!

Pozostałe