Kontrola w mieleckim schronisku dla zwierząt! Co wykazała?

  • 15.07.2020, 11:22 (aktualizacja 15.07.2020, 12:01)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Kontrola w mieleckim schronisku dla zwierząt! Co wykazała?  Fot. archiwum Schronisko ma duże sukcesy w zakresie adopcji zwierzaków.
W ostatnim czasie mieleckie schronisko przeszło gruntowną kontrolę. Sprawdzano m.in.: opiekę weterynaryjną, prowadzenie biura adopcyjnego czy warunki życia zwierząt. Kontrola to efekt docierających do magistratu niepokojących sygnałów odnośnie prowadzania schroniska przez Stowarzyszenie Oaza dla Zwierząt Mielec
  • Sprawdzone zostały procedury związane ze:
  • sterylizacją/kastracją,
  • karmieniem zwierząt,
  • przyjmowaniem zwierząt z terenu Gminy Miejskiej Mielec,
  • wyłapywaniem zwierząt bezdomnych.

 

Kontrola wykazała, że zwierzęta przebywające w schronisku mają zapewnioną odpowiednią opiekę, a samo schronisko prowadzone jest w sposób właściwy.

Pozytywna opinia wydana została także przez Powiatowego Inspektora Weterynaryjnego.

Na terenie schroniska powstał nowy gabinet weterynaryjny, dzięki któremu możliwe jest udzielenie na miejscu doraźnej opieki weterynaryjnej.

Po przyjęciu, zwierzęta trafiają do specjalnie przygotowanych pomieszczeń przeznaczonych do izolacji, tam przechodzą odpowiednie zabiegi – odrobaczenie, odpchlenie, zaszczepienie przeciwko chorobom zakaźnym.

Po izolacji trafiają do pomieszczeń grupowych, gdzie łączone są na podstawie ich charakteru, temperamentu i wieku.

Psy i koty przebywają w osobnych pomieszczeniach. Psy umieszczone są maksymalnie po dwa w boksach, gdzie mają bezpośrednie wyjście na wybieg. Zwierzęta mają zapewniony stały dostęp do wody i karmę odpowiednią dla potrzeb gatunku i stanu zdrowia.

Kadra pracownicza jak i wolontariusze, dzięki współpracy ze schroniskiem dla zwierząt w Rzeszowie, są systematycznie przeszkalani. Obecnie stowarzyszenie podpisało osiem umów o wolontariat, możliwe jest również wyprowadzanie psów na spacery – z takiej możliwości korzysta wiele chętnych do pomocy osób.

Warte podkreślenia są także efekty działań biura adopcyjnego. Dom znajduje więcej bezdomnych zwierząt niż to było w latach ubiegłych.

Pozytywnie oceniona została także współpraca z policją, strażą miejską oraz innymi stowarzyszeniami.

 


CZYTAJ TAKŻE:


 

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe