Młodzi zdolni nagrodzeni. Dla najlepszego komputer! [FOTO]

  • 14.07.2020, 15:41 (aktualizacja 14.07.2020, 16:05)

Podziel się:

Oceń:

Młodzi zdolni nagrodzeni. Dla najlepszego komputer! [FOTO] Fot. Starostwo Powiatowe w Mielcu. Gratulujemy najzdolniejszym uczniom.
Najzdolniejsi maturzyści ze szkół ponadpodstawowych z powiatu mieleckiego zostali nagrodzeni w ramach plebiscytu „Komputer dla najlepszego”. Są młodzi, zdolni, z osiągnięciami i perspektywami na przyszłość.

Najzdolniejsza młodzież z powiatu mieleckiego 14 lipca nie spotkała się, jak co roku, w sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury, ale w plenerze, w nowo powstałym parku sensorycznym przy ul. Sękowskiego. Towarzyszyli im dyrektorzy poszczególnych placówek oraz organizatorzy wydarzenia na czele ze starostą mieleckim Stanisławem Lonczakiem i reprezentującym firmę Kirchhoff Polska Bogusławem Wytoszyńskim.

Wśród nominowanych do nagrody głównej znalazło się dziewięciu najzdolniejszych uczniów.

– Wybór tego najlepszego maturzysty nie był łatwy. Komisja wyłoniona przez Zarząd Powiatu Mieleckiego miała sporo trudności, ażeby podjąć ostateczny werdykt – podkreślał wicestarosta Andrzej Bryła.

Pomocny przy podjęciu tej decyzji okazał się cały szereg kryteriów, jaki, celem wytypowania laureata, wzięli pod uwagę jurorzy: od średniej ocen na świadectwach, przez osiągnięcia w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, aż po zaangażowanie w działalność społeczną na rzecz szkół.

Tytułowy „Komputer dla najlepszego" trafił ostatecznie do Piotra Koceniaka, absolwenta II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu, który szkołę ukończył ze średnią 5,25. Był laureatem I miejsca XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności oraz  finalistą XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Na długiej liście jego osiągnięć warto wymienić także udział w etapie okręgowym Olimpiady Biologicznej w roku 2018 i 2019 oraz II etapie Podkarpackiego Konkursu Chemicznego w roku 2017.

Konkurs, którego organizatorami są Starostwo Powiatowe w Mielcu oraz Kirchhoff Polska, odbył się już po raz dwudziesty.

W gronie innych najzdolniejszych maturzystów znaleźli się także:

 

  • Dominika Knap - I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu
  • Kamila Koluch - Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1, V Liceum Ogólnokształcące w Mielcu
  • Patryk Golec - Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu /technik budownictwa/
  • Gabriela Kiwak - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu /technik rolnik/
  • Natalia Kłoda - Zespół Szkół Ekonomicznych w Mielcu /technik ekonomista/
  • Kamil Szpakowski - Zespół Szkół Technicznych w Mielcu /technik informatyk/
  • Dawid Wałęga - Zespół Szkół w Mielcu /technik mechatronik/
  • Klaudia Kieraś - Zespół Szkół w Radomyślu Wielkim /technik informatyk/

Gratulacje i wyrazy uznania, w imieniu współorganizatora, przekazał także Bogusław Wytoszyński z firmy Kirchhoff Polska.

Wszyscy nominowani do konkursu otrzymali tablety, jego laureat zaś – laptopa. Nagrody zostały ufundowane przez firmę Kirchhoff Polska i Starostwo Powiatowe w Mielcu.

Najzdolniejsi absolwenci szkół wzięli udział w nagraniu krótkiego spotu video. Już wkrótce będzie można zobaczyć go w mediach społecznościowych.
 


CZYTAJ TAKŻE:


Zdjęcia (11)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe