Kolejne zmiany w Parku Leśnym. Wytną drzewa, zedrą asfalt

  • 14.07.2020, 13:17 (aktualizacja 14.07.2020, 14:32)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Kolejne zmiany w Parku Leśnym. Wytną drzewa, zedrą asfalt Fot. UM Mielec Zmian ciąg dalszy!
Wkrótce rozpocznie się kolejny etap zmian w Parku Leśnym. Gruntowną przebudowę przejdzie ścieżka biegnąca od ul. Żeromskiego do ul. Wolności.

Roboty budowlane rozpoczną się od prac rozbiórkowych, zdjęcia starej nawierzchni asfaltowej, demontażu 20 ławek i koszy oraz wykarczowaniu 16 sztuk drzew. Pnie  i korzenie drzew będące w sąsiedztwie inwestycji zostaną odpowiednio zabezpieczone. Wkrótce na tym terenie pojawią się nowe ławki oraz kosze na odpady.

Warto wspomnieć, że do wtorku 14 lipca, do godziny 11.00 można było składać oferty w ramach przetargu unijnego na nasadzenia w Parku Kazimierza Wielkiego, prace pielęgnacyjne w zaadaptowanym drzewostanie , jak i przygotowanie gruntu i podłoża pod nowe nasadzenia roślinne.

Przypomnijmy, że nasadzonych ma zostać 500 drzew oraz ponad 10 tysięcy krzewów, wiele gatunków bylin kwitnących, zamontowane zostaną budki lęgowe dla ptaków na drzewach.

W związku z pracami, teren parku zostanie częściowo wyłączony z użytkowania.

Za remont alei głównej odpowiedzialna jest Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa Józef Turek z siedzibą w Mielcu. Firma ta została wyłoniona z przetargu nieograniczonego.

 


CZYTAJ TAKŻE:


 

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe