Reklama

Reklama

Większość mieleckich uczniów nie wróci od poniedziałku do szkół. Czego obawiają się rodzice?

Opublikowano: 23 maja 2020 11:07
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci 384 uczniów, zgłoszonych przez rodziców z klas I-III wróci od poniedziałku (25 maja) do szkół podstawowych w Mielcu. Mieleckie placówki są już gotowe na przyjęcie dzieci. Uczniowie, którzy pozostaną jednak w domach, wciąż mogą liczyć na nauczanie zdalne oraz realizację podstawy programowej.

Reklama

Od 25 maja przywrócone zostają zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami dydaktycznymi dla zgłoszonych wcześniej uczniów klas I-III szkół podstawowych.

Do klas I-III w szkołach podstawowych na terenie Mielca uczęszcza 1649 uczniów, a do szkół od poniedziałku pójdzie 384 uczniów, co stanowi zaledwie ponad 23 proc.

Większość z nas chce szybkiego powrotu do normalności, a jednak rodzice boją się posyłać swoje dzieci do szkół. Czy boją się zakażenia koronawirusem? Czy stwierdzili, że powrót na kilkanaście ostatnich dni nauki w tym roku szkolnym już nie ma sensu?

W trosce o bezpieczeństwo uczniów jak i pracowników placówek edukacyjnych wszystkie szkoły zostały zabezpieczone przez Urząd Miejski w Mielcu w odpowiedni sprzęt ochronny, w tym maseczki, przyłbice, środki do dezynfekcji.

CO JESZCZE NA PORTALU:

>>>Bestialstwo! Pies przywiązany linką do drzewa [FOTO]

>>>Zakłócał mszę, wyzywał księży, znieważył policjantów

>>>MIELEC: Poszukiwani dyrektorzy dwóch przedszkoli i szkoły podstawowej


 

Placówki dostosowały się do wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, usuwając z pomieszczeń przedmioty trudne do dezynfekcji. Dyrekcja każdej ze szkół przygotowała też wewnętrzne procedury bezpieczeństwa, które zostały skierowane do zaopiniowania przez sanepid, a także przekazane uczniom i rodzicom.

Zastępca prezydenta Mielca Adriana Miłoś oraz naczelnik Wydziału Edukacji Mirosław Kapinos podczas piątkowej (22 maja) wideokonferencji, w której uczestniczyli dyrektorowie miejskich szkół podstawowych, omówili wszystkie najważniejsze aspekty organizacyjne przed poniedziałkowym pierwszym dzwonkiem.

Mieleckie placówki są już gotowe na przyjęcie uczniów i od poniedziałku wznowią pracę w trybie stacjonarnym. Uczniowie, którzy pozostaną jednak w domach, wciąż mogą liczyć na nauczanie zdalne oraz realizację podstawy programowej.


Umożliwienie zajęć opiekuńczych w klasach I-III szkoły podstawowej to wyjście naprzeciw oczekiwaniom tych rodziców, którzy chcieliby wrócić do pracy. Po otwarciu od 11 maja przedszkoli oraz żłobków, to kolejny krok w stronę stopniowego powrotu do stacjonarnego funkcjonowania edukacji.

- Od poniedziałku 25 maja do szkół podstawowych w Mielcu pójdzie 384 uczniów, którzy zostali wcześniej zgłoszeni przez rodziców. Zajęcia rewalidacyjne prowadzone są nieprzerwanie, w zależności od decyzji rodzica – w sposób stacjonarny lub zdalny. Rusza także praca stołówek szkolnych, uczniowie uczęszczający do szkół mogą zatem korzystać ze szkolnych posiłków - informuje Urząd Miasta.

Warto również podkreślić, że od poniedziałku uczniowie klas VIII oraz maturalnych mogą uczestniczyć w konsultacjach indywidualnych lub w małych grupach. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb uczniów, a także warunków pracy szkoły. Ich harmonogram i organizację ustali dyrektor szkoły w porozumieniu z nauczycielami. Z kolei od 1 czerwca możliwość takich konsultacji z nauczycielami będą mieli uczniowie pozostałych klas.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronach internetowych szkół.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.