Z REGIONU: Zakłócał mszę, wyzywał księży, znieważył policjantów

  • 22.05.2020, 14:24 (aktualizacja 23.05.2020, 10:39)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Z REGIONU: Zakłócał mszę, wyzywał księży, znieważył policjantów Fot. KPP Dąbrowa Tarnowska Mężczyzna jest w tymczasowym areszcie.
Na trzy miesiące do aresztu tymczasowego trafił mężczyzna podejrzany o złośliwe zakłócanie obrządków religijnych w jednym z dąbrowskich kościołów, a także za kierowanie gróźb karalnych oraz znieważenie funkcjonariuszy.

9 maja policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej interweniowali na terenie kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej. Z anonimowego zgłoszenia wynikało bowiem, że doszło do celowego zakłócenia przebiegu mszy św. przez nieznanego mężczyznę. Sprawca oddalił się z miejsca przed przybyciem patrolu.

Podobny chuligański incydent w tym kościele miał miejsce 15 maja, tym razem sprawca przerwał  adorację. Na miejscu policjanci nie zastali awanturującego się mężczyzny, dokonali rozpytania wiernych oraz przeprowadzili rozmowę z proboszczem parafii. Uzyskali informację że najprawdopodobniej mężczyzna, który zakłócił obrzędy religijne w kościele udał się na plebanię, gdzie kierował wyzwiska przez domofon wobec jednego z księży.

Sprawca, 42-letni mieszkaniec Dąbrowy Tarnowskiej ostał zatrzymany w ubiegły wtorek. Jak się okazało, dopuścił się jeszcze kilku przestępstw. Na terenie Sądu Rejonowego w Dąbrowie Tarnowskiej kierował groźby pozbawienia życia wobec jednego z pracowników oraz członków jego najbliższej rodziny.

Ponadto w dniu zatrzymania dopuścił się znieważenia funkcjonariusza publicznego z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. Podobne znieważenie miało miejsce 23 marca w środkach masowego komunikowania. Na portalu społecznościowym mężczyzna umieścił zapis nagrania wraz z komentarzem o treściach wulgarnych i obelżywych, a dotyczących czynności służbowych podejmowanych przez policjanta.
 

CO JESZCZE NA PORTALU?

>>>Bestialstwo! Pies przywiązany linką do drzewa [FOTO]

>>>Awaryjne lądowanie samolotu na lotnisku w Mielcu

>>>Z REGIONU. Ukradł z kościoła obrazy i schował je na strychu

>>>Z PODKARPACIA: Nastolatek został trafiony strzałą w głowę

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe