Wiele godzin praktyk i doposażenie pracowni. Ciekawy projekt w ZST [FOTO]

  • 13.08.2020, 15:42 (aktualizacja 13.08.2020, 16:18)

Podziel się:

Oceń:

Wiele godzin praktyk i doposażenie pracowni. Ciekawy projekt w ZST [FOTO] Fot. Starostwo Powiatowe w Mielcu. Czas na podsumowanie ciekawego projektu w ZST.
31 uczniów oraz 7 nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu wzięło udział w ciekawym technicznym projekcie. Przez 2 lata uczestniczyli oni w stażach zawodowych w firmie Kirchhoff, a szkolne pracownie zostały doposażone w nowoczesny sprzęt.

W Zespole Szkół Technicznych w Mielcu odbyło się spotkanie, którego celem było podsumowanie projektu „Podkarpacka Akademia Motoryzacji – Innowacyjne Szkolnictwo Zawodowe”.


Projekt PAMISZ jest realizowany od 1 września 2018 roku, a jego głównym celem był wzrost zatrudnienia absolwentów szkół prowadzących kształcenie zawodowe poprzez poprawę jakości szkolnictwa zawodowego oraz wzbogacenie oferty edukacyjnej szkół branży motoryzacyjnej na terenie województwa podkarpackiego.

Na stanowiskach pracy firmy Kirchhoff 31 uczniów, kształcących się w zawodzie technik mechanik, odbyło staż zawodowy w wymiarze 300 godzin, zaś 7 nauczycieli zawodu w wymiarze 160 godzin.

Całkowity budżet projektu dotyczący naszej szkoły wyniósł 245 343,29 zł, z czego został zakupiony sprzęt dydaktyczny na kwotę 150 997,95 zł. Uczniowie po ukończeniu stażu otrzymali stypendia o łącznej wartości 61 838,80 zł.

Podczas spotkania szkolny koordynator projektu Mieczysław Wilk przedstawił multimedialną prezentację dotyczącą realizacji przedsięwzięcia, następnie wręczono uczniom i nauczycielom certyfikaty ukończenia stażu zawodowego w firmie Kirchhoff oraz zaprezentowano pracownie doposażone w ramach projektu.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, Wschodniego Sojuszu Motoryzacji w Tarnobrzegu, Powiatu Mieleckiego, firmy Kirchhoff Automotive Mielec, Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu, dyrekcja, nauczyciele oraz młodzież z ZST.


CZYTAJ TAKŻE:


Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe