Mielecki szpital ma nowoczesne urządzenie do wykonywania testów na COVID-19. Wynik w 4 godziny! [FOTO, VIDEO]

  • 09.07.2020, 16:43 (aktualizacja 09.07.2020, 17:39)

Podziel się:

Oceń:

Mielecki szpital ma nowoczesne urządzenie do wykonywania testów na COVID-19. Wynik w 4 godziny! [FOTO, VIDEO] Fot. A. Łysoń/K. Radoń Dzięki pieniądzom z Funduszu Sprawiedliwości mielecki szpital zyskał nowoczesny sprzet.
Wiceminister Sprawiedliwości i poseł Marcin Warchoł przywiózł do mieleckiego szpitala 250 tysięcy dofinansowania na zakup nowoczesnego sprzętu do skutecznego i szybkiego przeprowadzania testów na obecność koronawirusa. Dzięki temu urządzeniu wynik jest wiadomy już w 4 godziny od momentu rozpoczęcia badania.

Platforma molekularna jest nowoczesnym sprzętem, który kilka dni temu trafił na wyposażenie mieleckiego szpitala. Całe urządzenie kosztowało 350 tysięcy złotych. Oprócz dofinansowania z Funduszu Sprawiedliwości w wysokości 250 tysięcy złotych, które przekazał w Mielcu wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, szpital otrzymał 100 tysięcy złotych od Grupy Azoty z Tarnowa.

Wobec tego mielecki szpital do zakupu tego sprzętu nie dołożył ani złotówki. Mielecka lecznica na wykonywanie badań ma podpisana umowę z NFZ, który będzie finansował badania. Koszt wykonania jednego test wynosi 280 złotych.

>>>U kolejnej kobiety z naszego powiatu stwierdzono koronawirusa

Sprzęt jest już zakupiony i został przekazany na potrzeby laboratorium mikrobiologicznego, które realizuje badania diagnostyczne w mieleckim szpitalu. Od tygodnia trwają testy urządzenia. Za kilka dni rozpocznie już właściwą pracę.


- To jedyny tego rodzaju sprzęt w regionie, dzięki któremu mielecka placówka rozpocznie nowy rozdział w swojej działalności - mówił na dzisiejszej konferencji prasowej Zbigniew Torbus, pełniący obowiązki dyrektora mieleckiego szpitala.

 Istotną rolę urządzenia dla rangi lecznicy oraz komfortu i bezpieczeństwa pacjentów podkreślał także starosta mielecki Stanisław Lonczak.


Na spotkaniu w Mielcu był także obecny senator PiS Zdzisław Pupa, który wraz z wiceministrem Warchołem zachęcali do głosowania w II turze na prezydenta Andrzeja Dudę. Podkreślali oni, że urzędujący prezydent wspiera funkcjonowanie i działalność Funduszu Sprawiedliwości.


Pieniądze na Fundusz Sprawiedliwości pochodzą z m.in. z nawiązek nakładanych przez sądy na skazanych oraz z potrąceń od wynagrodzeń więźniów, którzy pracują w czasie odsiadki.

Przemówienie wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła:

Podpisanie umowy na dofinansowanie:


CZYTAJ TAKŻE:


Zdjęcia (40)

Podpięte galerie zdjęć:
Fot. Krzysztof Radoń
Fot. Krzysztof Radoń
Fot. Krzysztof Radoń
Fot. Krzysztof Radoń
Fot. Krzysztof Radoń
Fot. Krzysztof Radoń
Fot. Krzysztof Radoń
Fot. Krzysztof Radoń
Fot. Krzysztof Radoń
Fot. Krzysztof Radoń
Fot. Krzysztof Radoń
Fot. Krzysztof Radoń
Fot. Krzysztof Radoń
Fot. Krzysztof Radoń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe