Remont ul. Wojska Polskiego. Kiedy koniec?

  • 09.07.2020, 12:14 (aktualizacja 09.07.2020, 12:25)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Remont ul. Wojska Polskiego. Kiedy koniec? fot. MS Obecnie ulica WOjska Polskiego przechodzi gruntowny remont
Remont ulicy Wojska Polskiego wchodzi w ostateczną fazą. Kończą się ziemne roboty instalacyjne, trwają przygotowania do ułożenia nowej nawierzchni.

Termin realizacji remontu ulicy Wojska Polskiego - drogi powiatowej Nr 1141R określony został umową, jaka została zawarta we wrześniu 2019 na okoliczność otrzymanej dotacji na ten cel. Zakładała ona wsparcie tej inwestycji kwotą 6 277 524 PLN z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostała część w wysokości 4 185 010 PLN to wkład własny Powiatu Mieleckiego.

Zgodnie z umową remont ulicy Wojska Polskiego winien się odbyć w okresie 12 miesięcy od daty jej podpisania. Zakres prowadzonych prac oraz odbywająca się równolegle wymiana instalacji znajdującej się tam infrastruktury technicznej nie pozwala na koncentrację tych zadań w stosunkowo krótkim okresie czasu. Poza tym prace te muszą się odbyć w określonej sekwencji. Każda wymiana instalacji biegnącej pod pasem drogowym musi nastąpić przed ostatecznym – finalnym remontem nawierzchni drogowej.

Podmioty współpracujące w tym zakresie z głównym wykonawcą zapewniają, iż układane obecnie instalacje pozwolą zabezpieczyć przyszłe zapotrzebowanie na poszczególne media z dużym wyprzedzeniem, bez konieczności prowadzenia dodatkowych prac ziemnych i kolejnych utrudnień w ruchu lub konieczności kolejnego zamknięcia ulicy. Do zakończenia inwestycji pozostało już niewiele czasu. Wkrótce powinny ustąpić obecne niedogodności transportowe.

 


Czytaj także:


 

SzB

Zdjęcia (8)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Czytelnik
Czytelnik 09.07.2020, 17:46
Ogromny plus za jakość zdjęć!

Pozostałe