Z regionu: Mewa w tarapatach. Padła ofiarą ludzkiej bezmyślności

  • 09.07.2020, 09:24 (aktualizacja 09.07.2020, 09:46)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Z regionu: Mewa w tarapatach. Padła ofiarą ludzkiej bezmyślności Fot. archiwum Mewa była już mocno przestraszona.
Policjanci dbają o bezpieczeństwo nie tylko ludzi, ale jak widać - i zwierząt. Ostatnio udzielili pomocy zaplątanej w sieci rannej … mewie.

W niedzielny poranek policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód musieli zmierzyć się z całkiem niespodziewanym zadaniem – uwolnieniem rannej mewy z opresji.

Łowiący ryby w miejscowości Wierzchosławice wędkarz powiadomił służby o dużym dzikim ptaku, który owinięty w sidła nie potrafił się sam oswobodzić. Na miejscu okazało się, że ptakiem o którym mówił mężczyzna jest pokaźnych rozmiarów mewa.

Skrępowany żyłką wędkarską pozostawioną na brzegu stawu przez bezmyślną osobę ptak, utrzymywał się na wodzie, jednak przez unieruchomione łapki i jedno ze skrzydeł miał duży problem z poderwaniem się do lotu czy wejściem na brzeg.

Policjanci usłyszeli, że w takim stanie ptak widziany był od kilku dni, ale dopiero teraz jeden z łowiących zareagował, informując o jego nieciekawym losie policję. Dzikiemu i osłabionemu już ptakowi trudno było pomóc, bo instynktownie trzymał się na dystans.

Dopiero dzięki wędkarskiemu podbierakowi udało się pojmać pierzastego delikwenta. Ranna mewa trafiła w ręce mundurowych, którzy oswobodzili ją ze zwojów żyłki i zawieźli do Tarnowa, gdzie pozostała pod troskliwą opieką Animalsów.

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe