Nowe powołania do kapłaństwa. Wśród nich kandydaci z Mielca

  • 07.07.2020, 07:31 (aktualizacja 07.07.2020, 11:20)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Nowe powołania do kapłaństwa. Wśród nich kandydaci z Mielca Fot. arch. WSD/Diecezja Tarnów Młodzi pukają do drzwi seminarium.
18 kandydatów do kapłaństwa przystąpiło do egzaminu w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. To pierwszy termin rekrutacji.

W zdecydowanej większości to tegoroczni maturzyści. Pochodzą z różnych zakątków diecezji, choć po dwóch jest z Dębicy, Nowego Sącza, Wojakowej, Mielca i Tarnowa.

„Dla mnie to wielka radość i zarazem nadzieja, że Ci kandydaci odważyli się zawalczyć o swoje szczęście. Można zaobserwować podczas rozmowy rekrutacyjnej radość u tych kandydatów z odpowiedzi na Boże wezwanie. Ta radość przebija się ponad różne obawy i lęki, a młodzi ludzie mają ich tak wiele”- podkreśla rektor ks. Jacek Soprych.

Drugi termin egzaminu odbędzie się 7 września.

 


CZYTAJ TAKŻE:


 

MW

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Janko
Janko 08.07.2020, 12:42
I co.z tego?

Pozostałe