Tygodnik Regionalny KORSO nr 27/2020

  • 06.07.2020, 17:17
  • Red.

Podziel się:

Oceń:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 27/2020 Nowe wydanie KORSO dostępne już od wtorku 7 lipca.
Budowa hali sportowo-widowiskowej powstającej przy ulicy Solskiego to obecnie najważniejsza inwestycja dla mielczan. Dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej postępującym pracom oraz sprawdzić, kiedy planowane jest oddanie obiektu do użytku. Już dziś wiadomo, że wykonawca nie dotrzyma pierwotnego terminu, którym był luty 2021 roku. Opóźnienie jest duże, 10-miesieczne. Hala ma być oddana w grudniu 2021 roku.

Prezydent Mielca otrzymał absolutorium
W czwartek, 3 lipca, internetowo obradowała Rada Miasta Mielca. Głównym tematem obrad było podsumowanie działań magistratu i prezydenta w 2019 roku. Radni analizowali wykonanie budżetu. Prezydent w ostatecznym głosowaniu uzyskał absolutorium i wotum zaufania. W głosowaniu nie było zaskoczenia, za absolutorium głosowali radni Naszego Mielca, Razem dla Ziemi Mieleckiej i niezależna radna Krystyna Kowalik. Przeciw głosowali radni Prawa i Sprawiedliwości. Głosy radnych Kukiz`15 się podzieliły.

 

Szykują się na drugą falę pandemii
Ostatni czas pokazał, że temat chorób zakaźnych jest bardzo dynamiczny. W szczególny sposób zagadnienie dotyczy medyków, którzy stale są narażeni na kontakt z tymi chorobami. Początkiem lipca w mieleckim pogotowiu ratownicy spotkali się z lek. Piotrem Stępniem, specjalistą chorób zakaźnych, który przekazał im najnowszą wiedzę dotyczącą COVID-19, jak również innych chorób, z którymi się stykają.

 

Alkoholicy opanowali ulicę Niepodległości
- Mimo że to jedna z głównych ulic Mielca, od bardzo dawna miejscowi menele piją w tym miejscu wódkę. Śpią na ławkach albo bezpośrednio na chodniku lub pod ścianą budynku. Tu załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne. Jak braknie im pieniędzy na wódkę, to żebrzą i zaczepiają przechodniów. To, co się tu dzieje woła o pomstę do nieba – poinformował nas jeden z mieszkańców Mielca.

 

Rynek zamknięty, ulice remontowane
Z dniem 6 lipca 2020 r. (poniedziałek) Powiatowy Zarząd Dróg rozpoczyna remont ul. Kilińskiego. Będzie się on wiązał ze znacznymi zmianami w organizacji ruchu na przyległych do ul. Kilińskiego ulicach.

 

Doszło do nowego zakażenia
Do liczby 20 osób zwiększyła się grupa zakażonych koronawirusem w powiecie mieleckim. Nowy przypadek został potwierdzony w weekend. Tymczasem mieszkańcy naszego powiatu lekceważą wszystkie dyspozycje, które mają zapobiec kolejnym zakażeniom. Pojawiają się sugestie, że wirusa nie było wcale.

 

Lipa z Dulczy Wielkiej Drzewem Roku
Ostatni dzień czerwca był dla wielu mieszkańców naszego powiatu i nie tylko bardzo nerwowy. Losy głosowania na Drzewo Roku Klubu Gaja ważyły się do samego końca. Szala zwycięstwa przechylała się raz na stronę lipy św. Nepomucena z Dulczy Wielkiej, raz na sosny falenickiej z Warszawy. Przez dłuższy czas lipa prowadziła, w ostatnich dniach to warszawska sosna wysunęła się na prowadzenia, i to o ponad 1500 głosów. Ostatecznie o wszystkim zadecydowały ostatnie godziny głosowania, a zwycięsko z tego boju wyszła nasza lipa z Dulczy Wielkiej.

 

 

Red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe