Obwodnicę z Rzędzianowic do Piątkowca wybuduje mieleckie przedsiębiorstwo

  • 22.11.2020, 14:48 (aktualizacja 22.11.2020, 23:50)

Podziel się:

Oceń:

Obwodnicę z Rzędzianowic do Piątkowca wybuduje mieleckie przedsiębiorstwo Fot. Archiwum Przetarg na budowę 7-kilometrowego odcinka jest już rozstrzygnięty.
Mieszkańcy dojeżdżający do Mielca od strony Tarnowa już za dwa lata powinni dojeżdżać do mieleckiej Strefy nowym odcinkiem północnej obwodnicy Mielca. Nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 984 powstanie od mostu w Rzędzianowicach do Piątkowca. Inwestycję ma zrealizować mieleckie przedsiębiorstwo za ponad 40 milionów złotych.

Przetarg na nowy odcinek drogi o długości ponad 7 km został ogłoszony w lipcu tego roku. 

To kontynuacja działań mających usprawnić transport w Mielcu. Nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 984 od powstanie od mostu w Rzędzianowicach do Piątkowca. Inwestycja została podzielona na dwa etapy: W pierwszym etapie ma powstać odcinek od Rzędzianowic do Trzciany, a w drugim odcinek od Trzciany do Piątkowca.


Przeczytaj także: Niepełnosprawne dzieci i dorośli mogą uzyskać 2 tysiące do zakupu komputera


Nowa część drogi połączy oddany w maju most na Wisłoce z drogą w kierunku Tarnowa i autostrady A4. Jest kontynuacją budowy nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 984, prowadzącego od strony Radomyśla Wielkiego przez nowy most na Wisłoce w kierunku lotniska i strefy przemysłowej Mielca do istniejącej już północnej obwodnicy miasta.

Ponad siedmiokilometrowy odcinek nowej drogi od Piątkowca do Rzędzianowic powinien zostać wybudowany pod koniec 2022 roku.

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie 17 listopada opublikował informację o wyborze najkorzystniejszej oferty.
Na budowę pierwszego etapu wpłynęło 9 ofert. PZDW w Rzeszowie na wykonawcę tego zadania wybrał Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o. w Mielcu. Odcinek z Rzędzanowic do Trzciany będzie kosztował ponad 26 milionów 266 tysięcy złotych.

Drugi odcinek trasy (Trzciana - Piątkowiec), na który również wpłynęło 9 ofert, także wybuduje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o. w Mielcu, tym razem za kwotę ponad 14 milionów 495 tys. złotych. 


Przeczytaj także: Gdzie w Podkarpackim buduje się najwięcej mieszkań? Pow. mielecki w ścisłej czołówce


Umowa powinna zostać podpisana w najbliższych dniach.

Przypominamy, że z drugiej strony mostu powstanie wiadukt nad linią kolejową L-25 tworząc duży węzeł drogowy. Obecnie trwają prace nad dokumentacją tej inwestycji. Nowy wiadukt ostatecznie zakończy budowę nowej trasy drogowej, która odciąży centrum Mielca od ciężkich samochodów.

Zdjęcia (1)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
zal
zal 23.11.2020, 21:43
poczytajcie o obwodnicy Stalowej Woli.....miasto wielkosci Mielca a Nisko jak gmina Mielec...... dziekujemy p Ortyl, p Napieracz....
Znadrzeki
Znadrzeki 22.11.2020, 23:46
Z artykułu wynika że Rzedzianowice leżą pomiędzy Trzciną a Piątkowcem. Brawo kreatywni dziennikarze??? Nie, to nie dziennikarz pisał...To mielecka geodezja kreatywna.
dfsy
dfsy 22.11.2020, 21:00
bez sensu ale taniej..... ta droga powinna laczyc sie z obwodnica Radomysla

Pozostałe