Gdzie w Podkarpackim buduje się najwięcej mieszkań? Pow. mielecki w ścisłej czołówce

  • 21.11.2020, 19:06 (aktualizacja 22.11.2020, 06:43)
  • JT

Podziel się:

Oceń:

Gdzie w Podkarpackim buduje się najwięcej mieszkań? Pow. mielecki w ścisłej czołówce Fot. Archiwum W I półroczu tego roku w powiecie mieleckim wybudowano dużo więcej mieszkań niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.
Według najnowszych danych Urzędu Statystycznego, które dotyczą I półrocza 2020 roku w woj. podkarpackim wybudowano o 10,5 proc. mniej mieszkań niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Bardzo dobrze w tym zestawieniu wypada pow. mielecki, w którym mieszkań wybudowano nie mniej, a więcej.

W pierwszym półroczu 2020 (takie najświeższe dane udostępnia Urząd Statystyczny w Rzeszowie ) w województwie podkarpackim wybudowano 3 690 mieszkań. W analogicznym okresie roku 2019  - 4 123 mieszkań. Różnica to 433 mieszkania na niekorzyść tego roku.
CZYTAJ TAKŻE: Największy wzrost śmiertelności w Polsce na Podkarpaciu. Jest też lista powiatów

Są jednak powiaty, w których w pierwszym półroczu tego roku wybudowano więcej mieszkań niż w analogicznym okresie  roku ubiegłego.  I są to powiaty bieszczadzki – wzrost o 85 proc., miasto Przemyśl  – wzrost o 61 proc. i na trzecim miejscu powiat mielecki – wzrost o 50 proc.

W liczbach bezwzględnych w I półroczu 2019 roku w pow. mieleckim wybudowano 172 mieszkania, w tym roku  259 mieszkań.

Te 259 mieszkań to trzeci wynik w woj. podkarpackim. Przed nami jest tylko stolica województwa – Rzeszów – w którym  wybudowano 1078 mieszkań i pow. rzeszowski – 488 mieszkań.

JT

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe