Piąta szkoła w powiecie mieleckim przechodzi na zdalne nauczanie

  • 28.09.2020, 21:10 (aktualizacja 28.09.2020, 21:25)

Podziel się:

Oceń:

Piąta szkoła w powiecie mieleckim przechodzi na zdalne nauczanie Fot. Archiwum To już kolejna szkoła, która ma kłopoty przez koronawirusa.
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czerminie zawiesił funkcjonowanie szkoły w formie stacjonarnej. Powodem jest aktualna sytuacja epidemiologiczna powodująca zagrożenie zdrowia dzieci i uczniów. Decyzja o zawieszeniu zajęć zapadła po uzyskania zgody organu prowadzącego oraz pozytywnej opinii Państwowego Inspektora Sanitarnego w Mielcu. To już piąta placówka w naszym powiecie, która zmienia swoje funkcjonowanie przez koronawirusa.

- Po uzyskaniu pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mielcu oraz po uzyskaniu zgody organu prowadzącego, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czerminie zarządza zawieszenie zajęć w Szkole Podstawowej i Przedszkolu Publicznym w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czerminie w okresie od 28 września do 2 października - czytamy w komunikacie szkolnym.


Przeczytaj także: Koronawirus na oddziale neurochirurgii w mieleckim szpitalu


 W okresie czasowego zawieszenia zajęć, zadania przedszkola i szkoły będą prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Już w poniedziałek decyzją dyrekcji szkoły w placówce obowiązywał dodatkowy dzień wolny od zajęć.


- W związku z niejasną sytuacją epidemiczną na terenie placówki ustalam dodatkowy dzień wolny od zajęć dydaktyczno - wychowawczych w dniu 28 września (poniedziałek) - głosił komunikat dyrekcji szkoły.

 


Przeczytaj także: Mielecki szpital znów wstrzymuje planowe zabiegi!


Wcześniej w powiecie mieleckim swoją stacjonarną działalność zawiesiły Społeczna Szkoła Podstawowa w Glinach Małych, Zespół Szkół w Jaślanach oraz Szkoła Podstawowa w Otałęży. Na hybrydowe nauczanie przeszła także Szkoła Podstawowa w Borowej. O tym pisaliśmy TUTAJ>>>


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe