Mieleccy policjanci obserwują sklepy i autobusy. Sprawdzają, czy nosimy maseczki

  • 05.08.2020, 15:33 (aktualizacja 05.08.2020, 18:17)
  • KR

Podziel się:

Oceń:

Mieleccy policjanci obserwują sklepy i autobusy. Sprawdzają, czy nosimy maseczki Fot. KPP Mielec
Patrole policji wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej sprawdzają czy mielczanie noszą maseczki w sklepach oraz podczas jazdy komunikacją miejską. Za nieprzestrzeganie tego obowiązku grożą wysokie kary.

- W trakcie codziennej służby policjanci zwracają uwagę, czy osoby przebywające w placówkach handlowych i usługowych stosują się do obostrzeń związanych z zakrywaniem ust i nosa. Ponadto mundurowi przypominają właścicielom i administratorom sklepów, że zarówno oni, jak i pracownicy placówek handlowych powinni zwracać uwagę klientom nieprzestrzegającym przepisów, a w razie konieczności mogą powiadomić funkcjonariuszy - informuje rzecznik mieleckiej policji Urszula Chmura.

 

Dla osoby bez maseczki takie spotkanie może skończyć się pouczeniem, mandatem lub skierowaniem notatki do sanepidu. Wtedy w grę wchodzi wysoka kara administracyjna.

 

Aby uniknąć zarażenia koronawirusem powinniśmy przestrzegać zaleceń przekazywanych nam przez Ministerstwo Zdrowia. Zachować dystans, nie podawać ręki na powitanie zachowując 1,5 m odległości od innych osób. Powinniśmy także unikać dużych skupisk ludzi oraz bliskiego kontaktu z chorymi, kaszlącymi, kichającymi i gorączkującymi osobami. Najważniejsze jednak jest zasłanianie ust i nosa podczas codziennego funkcjonowania.

 

CZYTAJ TAKŻE: 

KR

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe