Były właściciel WSGiZ zatrzymany. Ma zarzuty dotyczące działania na szkodę uczelni

  • 01.08.2020, 13:34 (aktualizacja 02.08.2020, 21:56)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Były właściciel WSGiZ zatrzymany. Ma zarzuty dotyczące działania na szkodę uczelni fot. archiwum Korso, szkolnictwo.pl WSGiZ mogła stracić nawet 500 tys. zlotych. Do 2020 roku uczelnia zajmowała lokale w bursie przy ul. Warszawskiej. Obecnie uczelnia zmienia siedzibę.
Jak informuje portal Niezależna.pl - Krakowska prokuratora postawiła pięć zarzutów byłemu rektorowi Małopolskiej Szkoły Wyższej w Krakowie Piotrowi M. Prokuratura twierdzi, że Piotr M. mógł działać na szkodę krakowskich uczelni i wyłudzić nawet 2,5 mln złotych od osoby prywatnej. Kolejne dwa zarzuty dotyczą Wyższej Szkoły Gospodarki i Zarządzania w Krakowie. Tu może chodzić o przywłaszczenie nawet 500 tys. złotych. Warto przypomnieć, że uczelnia ma swój wydział w Mielcu.

Jeśli postawione w ostatni piątek 31 lipca zarzuty potwierdzą się Piotr M. może grozić wyrok nawet 10 lat pozbawienia wolności. Ze wstępnym informacji wynika, że podejrzany nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Krakowska prokuratura wystąpiła do Sądu w Krakowie o zastosowanie trzymiesięcznego aresztu wobec podejrzanego. 

Piotr M. jest mężem znanej prezenterki TVP.Info Magdy Ogórek. 

 

 


Czytaj także:


SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe