Dodatkowe pieniądze dla mieleckich przychodni, poradni specjalistycznych i szpitala

  • 10.07.2020, 14:52 (aktualizacja 10.07.2020, 15:07)

Podziel się:

Oceń:

Dodatkowe pieniądze dla mieleckich przychodni, poradni specjalistycznych i szpitala Fot. Archiwum Dodatkowe wsparcie finansowe na pewno się przyda.
Mamy dobrą wiadomość dla mieleckich placówek medycznych. Od początku lipca szpital, poradnie specjalistyczne i Podstawowej Opieki Zdrowotnej otrzymają dodatkowo 3 proc. wysokości faktur, które rozliczają z Narodowym Funduszem Zdrowia. W skali całego kraju to 180 milionów złotych miesięcznie. Pieniądze mają pomóc w przywracaniu pełnego i bezpiecznego dostępu do świadczeń medycznych oraz powrotu do normalnego trybu leczenia.

Zarządzenie Prezesa NFZ z 8 lipca wprowadziło możliwość dodatkowego finansowania szpitali, gabinetów specjalistycznych i Podstawowej Opieki Zdrowotnej  w całym kraju za bezpieczny powrót do leczenia pacjentów.
Placówki otrzymają 3% wartości faktur przekazywanych do Narodowego Funduszu Zdrowia. Z tych środków mogą finansować np.:

  • środki ochrony osobistej dla pacjentów
  • środki ochrony osobistej dla personelu medycznego
  • przygotowanie gabinetów i pomieszczeń szpitalnych do wizyt pacjentów w reżimie sanitarnym.
     

Priorytetowo traktujemy powrót do leczenia pacjentów, dlatego zwiększamy finansowanie placówek medycznych. Zależy nam, aby odmrażanie służby zdrowia było bezpieczne, zarówno dla pacjentów, jak i personelu. Ponadto, zgodnie z oczekiwaniami pacjentów, chcemy zapewnić im maksymalną dostępność do świadczeń medycznych” – akcentuje Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

Nowe rozwiązanie ma działać do czasu zniesienia obostrzeń wprowadzonych przepisami związanymi z COVID-19. Jego koszt, szacowany na ok. 180 mln zł miesięcznie, pokryje budżet państwa. To kolejny krok w stronę przywrócenia normalnego trybu leczenia.
 

Podkarpacki Oddział NFZ w Rzeszowie będzie otrzymywał na ten cel 8,5 mln zł miesięcznie, co do końca rok dla planowana kwotę łączną 51 mln zł.
 


CZYTAJ TAKŻE:Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe