Mielczanin wyłudził od przedsiębiorców ponad 5 milionów złotych!

  • 04.06.2020, 12:26

Podziel się:

Oceń:

Mielczanin wyłudził od przedsiębiorców ponad 5 milionów złotych! Fot. cbsp.policja.pl/Zdjęcie poglądowe. Podejrzany trafił do aresztu na okres 3 miesięcy.
42 - letni mieszkaniec Mielca, Grzegorz M. został tymczasowo aresztowany. Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu przedstawiła podejrzanemu 42 zarzuty związane z popełnionymi oszustwami, a łączna kwota wyłudzonych przez niego pieniędzy wynosi ponad 5 milionów złotych.

Postępowanie rozpoczęło się po tym, jak jeden z pokrzywdzonych przedsiębiorców pisemnie zawiadomił organy ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa oszustwa w związku z zawartą z podejrzanym umową na dostawę cementu.

- Ustalony mechanizm przestępczego działania wyglądał w ten sposób, że Grzegorz. M. zapewniał pozyskanych kontrahentów o możliwości zakupu cementu w preferencyjnych cenach, jednak warunkiem koniecznym miała być przedpłata w wysokości 100 proc. wartości zamówienia. Następnie zawierał z pokrzywdzonymi stosowne umowy dostawy cementu, z których się później nie wywiązywał lub wywiązywał się tylko w niewielkim zakresie - informuje Andrzej Dubiel, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

Kwoty pieniężne stanowiące zapłatę za towar były przelewane na rachunki bankowe założone na inne osoby, a później dalej transferowane do pozostałych podmiotów. Z ustaleń śledztwa wynika, że w podobny sposób Grzegorz M. postąpił wobec kilkudziesięciu podmiotów gospodarczych działających na terenie całego kraju.

Podejrzanemu mieszkańcowi Mielca przedstawiono prokuratura przedstawiła 42 zarzuty związane z popełnionymi oszustwami, a łączna kwota wyłudzonych przez niego pieniędzy wynosi 5 382 675,20 złotych.

- Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia zasadniczo zbieżne z ustaleniami śledztwa - przekazuje Andrzej Dubiel.

Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Z uwagi na to, że doszło do wyłudzenia mienia znacznej wartości, podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.
 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>>>Kirchhoff pracuje na 1/3 możliwości produkcyjnych. Przyszłość wciąż niepewna

>>>Trwa zbiórka na leczenie Sebastianka, którego po głowie i twarzy pogryzł pies

>>>MIELEC. Szykują się podwyżki opłat za śmieci. Radni PiS przeciw

>>>MIELEC. Jest decyzja Radnych w temacie dopłat do wymiany źródła ciepła


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe