MIELEC. Szykują się podwyżki opłat za śmieci. Radni PiS przeciw

  • 04.06.2020, 10:26 (aktualizacja 04.06.2020, 11:25)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

MIELEC. Szykują się podwyżki opłat za śmieci. Radni PiS przeciw fot. SzB Radni w przyszłym tygodniu będą dyskutować o nowych stawkach za odpady.
Do mieleckiej Rady Miasta wraca kwestia ustalenia nowych stawek opłat za gospodarkę śmieciową. Magistrat zaplanował już sesję na wtorek 9 czerwca. Nowy projekt zawiera podwyżkę nawet do 29 złotych od osoby. Radni miejscy PiS już teraz informują, że będą przeciw tej podwyżce. Apelują o dale prace nad projektem uchwały i wypracowanie nowych rozwiązań zapobiegające znaczne ograniczenie podwyżek.

W Mielcu powraca dyskusja na temat opłat za gospodarkę śmieciową. Przypomnijmy miasto już w marcu chciał wprowadzić nowe stawki, które miały obowiązywać od kwietnia. Ze względu na to, że usługi komunalne drożeją w całym kraju co znacznie przekłada się na stawki, jakie będą musieli płacić mieszkańcy. 

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: (marzec 2020) Rada Miasta nie przyjęła nowych stawek za gospodarkę odpadami! Doszło do remisu w głosowaniu

"Jest to kolejna podwyżka (po wcześniejszej podwyżce podatków od nieruchomości), która obciąży budżety domowe mieszkańców Mielca. Tak jak w przypadku podwyżki podatków, tak i ta opłata jest drastycznie co roku za kadencji Pana Prezydenta J. Wiśniewskiego głosami radnych z klubów "Nasz Mielec", "Razem dla Ziemi Mieleckiej" oraz radnego Grzegorza Ziomka. Uważamy, że w okresie trwającego kryzysu, w momencie gdy część zakładów zlokalizowanych w mieleckiej Strefie Ekonomicznej zaplanowała częściowo zrealizowała znaczne zwolnienia, takie działanie powinno zostać odsunięte w czasie do momentu powrotu do normalności lokalnej gospodarki. Czas pandemii, w którym wszyscy zastanawiamy się jak ulżyć przedsiębiorcom i mieszkańcom Miasta Mielca wymieniona koalicja wykorzystuje na przygotowanie kolejnych obciążeń" - czytamy w oświadczeniu radnych PiS

"Trudno jest również nie odnieść wrażenia, że czas od ostatnich podwyżek opłat za śmieci został zwyczajnie zmarnowany. Nie wypracowano żadnych rozwiązań pozwalających na zapobieżenie podwyżkom lub ich zminimalizowanie. Najłatwiej przecież podnieść daninę, trudniej natomiast wypracować środek, który zapobiegały tej podwyżce. Świadczy to o tym, iż obecnie sprawujący władzę w Mielcu po prostu nie umieją należycie zarządzać Miastem i tym samym sprawować swoich funkcji" - piszą radni PiS na temat magistratu. 

Radni w swoim oświadczeniu - apelują dla Prezydenta Mielca i radnych z koalicji o powstrzymanie się przed uchwaleniem nowych stawek i wypracowanie rozwiązań pozwalających zapobieganie, lub znaczne ograniczenie podwyżek za gospodarkę odpadami w Mielcu. 
 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>>>Kirchhoff pracuje na 1/3 możliwości produkcyjnych. Przyszłość wciąż niepewna

>>>Trwa zbiórka na leczenie Sebastianka, którego po głowie i twarzy pogryzł pies

>>>MIELEC. Ludzie oddali pieniądze na walkę z koronawirusem, a on je ukradł!

>>>MIELEC. Jest decyzja Radnych w temacie dopłat do wymiany źródła ciepła

SzB

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Kazimierz66
Kazimierz66 05.06.2020, 10:41
TOWARZYSZE Z PISU równie dobrze możecie protestować przeciw sile grawitacji, należy przestrzegać prawa i przepisów które uchwaliliście jako suweren, to co robicie jest bardzo niepoważne
edek
edek 04.06.2020, 21:52
A jak tam panie z poidełkami,dużo już poimy?

Pozostałe