MIELEC. Jest decyzja Radnych w temacie dopłat do wymiany źródła ciepła

  • 04.06.2020, 09:12 (aktualizacja 04.06.2020, 15:19)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

MIELEC. Jest decyzja Radnych w temacie dopłat do wymiany źródła ciepła fot. archiwum Na program miasto przeznaczy ponad 400 tys. złotych.
Mielecki magistrat będzie kontynuował program dotacyjny do inwestycji wymiany źródła ciepła w gospodarstwie domowym. Maksymalnie będzie można otrzymać 4000 złotych. We wcześniejszej edycji program cieszył się dużym zainteresowaniem. Miasto przeznaczy na program 400 tys. złotych.

- Warto podkreślić, ten program po raz pierwszy udało się wprowadzić z inicjatywy klubu Prawa i Sprawiedliwości. Uważam, że wtedy dobrze udało się zinterpretować zapotrzebowanie w tym temacie. Te pieniądze stanowią impuls do zmiany. Dziękuję, że mój apel w sprawie kontynuacji tego programu został wysłuchany. Chciałbym zaapelować także, do władz miasta, żeby nie było już takie sytuacji, co roku w każdym budżecie miasta nie zabrakło pieniędzy własnie na ten cel. Chcemy wszyscy, aby ta niska emisja zanieczyszczeń, którą powodują stare kopciuchy - została zlikwidowana - podkreśla radny Jakub Cena

Dofinansowaniu podlega demontaż istniejącego źródła ciepła na paliwo stałe oraz zakup i montaż kotła o klasie energetycznej A.

Wysokość dotacji dla wnioskodawcy wynosi 95 % inwestycji jednak nie więcej niż 4000 zł. Kwota przeznaczona na ten cel w 2020 roku to 400,0 tyś zł z czego 200,0 tyś pochodzi z dofinansowania Starostwa Powiatowego. Uchwała w tej sprawie została podjęta jednogłośnie przez 23 radnych.

Dofinansowanie można otrzymać na kotły gazowe przy jednoczesnej (obowiązkowej) likwidacji kotłów węglowych. W pierwszej kolejności realizowane będą wnioski których wiek pieca węglowego ma pow. 10 lat. Następnie młodsze – od 5-10 lat i poniżej 5 lat. Obecnie uchwała opiniowana jest przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Najprawdopodobniej około 15 czerwca powinna zapaść decyzja od kiedy można składać wniosek o dofinansowanie.
 

Radna Magdalena Weryńska - wskazała, że w przyszłości program powinien być poszerzony o także o bloki, bo w Mielca znajdują się także  budynki wielorodzinne, które mają nadal instalację ogrzewania za pomocą pieców. 

CZYTAJ WIĘCEJ:

Kirchhoff pracuje na 1/3 możliwości produkcyjnych. Przyszłość wciąż niepewna
Mielec. Ludzie oddali pieniądze na walkę z koronawirusem, a on je ukradł!

MIELEC. Szykują się podwyżki opłat za śmieci. Radni PiS przeciw

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe