251 pielęgniarek jest zakażonych. Dwie w stanie ciężkim [KRAJ]

  • 31.05.2020, 07:46 (aktualizacja 31.05.2020, 13:24)
  • JT

Podziel się:

Oceń:

251 pielęgniarek jest zakażonych. Dwie w stanie ciężkim [KRAJ] Fot. Pixabay Aktualnie w Polsce zakażonych koronawirusem jest 251 polskich pielęgniarek i położnych. Dwie z nich są w stanie ciężkim.
Jak wynika z najnowszych danych zebranych przez Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych aktualnie zakażonych koronawirusem jest 251 polskich pielęgniarek i położnych. Dwie z nich znajdują się w stanie ciężkim. Kolejnych 820 przebywa na kwarantannie.

- 27 zakażonych pielęgniarek i położnych trafiło do szpitala zakaźnego. Dwie są w ciężkim stanie. Jedna z nich pochodzi z Warszawy, druga z Radomia – ogłosiła Krystyna Ptok, przewodnicząca OZZPiP w przeprowadzonej 29 maja rozmowie z portalem medexpress.pl.

Dodała również, że nie wszystkie pielęgniarki i położne mają równy dostęp do testów na koronawirusa.

- Są szpitale, które bez problemu wykonują testy swoim pracownikom. Niestety w niektórych placówkach dyrekcja uważa, że nie trzeba wykonywania testów u wszystkich pracowników – zaznaczyła

Z danych OZZPiP wynika, że od początku pandemii z powodu koronawirusa SARS-CoV-2 zmarły 3 pielęgniarki: jedna ze Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Rydygiera w Toruniu, druga ze szpitala w Zawierciu, a trzecia ze szpitala w Kozienicach.

Wcześniej 16 kwietnia zmarł 46-letni fizjoterapeuta z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Był pierwszą ofiarą śmiertelną koronawirusa wśród personelu medycznego. 1 maja poinformowano również o śmierci ratownika medycznego z Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu.

W Szpitalu Specjalistycznym im. E.Biernackiego w Mielcu pracuje 449 pielęgniarek i 52 położne. Żadna z nich nie była zakażona koronawirusem.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>>>Kłopotliwy milion dla Mielca. Jedna inwestycja kosztem drugiej?

>>>Gdzie jest paw? Porwany z własnego podwórka

>>>Przez remonty prowadzone w jednym czasie ciężko zdążyć do pracy

>>>Jeszcze w czerwcu kibice wrócą na stadiony. Mielec czeka z niecierpliwością


 

 

JT

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe