Kłopotliwy milion dla Mielca. Jedna inwestycja kosztem drugiej?

  • 30.05.2020, 11:43 (aktualizacja 30.05.2020, 22:18)

Podziel się:

Oceń:

Kłopotliwy milion dla Mielca. Jedna inwestycja kosztem drugiej? Fot. K. Radoń W październiku ubiegłego roku podczas wizyty w Mielcu premier Mateusz Morawiecki ogłosił program wparcia dla klubów sportowych.
Jak już informowaliśmy, Ministerstwo Sportu przyznało naszemu miastu blisko 1,1 miliona zł na budowę zadaszonego, pełnowymiarowego boiska na błoniach. Skorzystają dzieci, młodzież i szkolące je kluby, w tym PGE FKS Stal Mielec. Ale z pozyskanym dofinansowaniem jest pewien problem, ponieważ aby przeprowadzić inwestycję, do tych pieniędzy miasto musi z własnej kasy dołożyć ponad 1,5 miliona złotych. - Aplikowaliśmy o zadaszenie na boisko w całkowicie innej sytuacji niż znajdujemy się teraz - mówił prezydent Mielca Jacek Wiśniewski. Co teraz zrobią władze miasta? Czy inwestycja zostanie zrealizowana kosztem innych zadań?

Z jednej strony mieleccy urzędnicy cieszą się z dofinansowania, a z drugiej pojawia się kłopot. Skąd w obecnej sytuacji finansowej miasto weźmie 1,5 miliona złotych?

 - Nie ukrywam, też się cieszę z tego, że jest taka decyzja i możemy pozyskać fundusze zewnętrzne. Aplikowaliśmy o zadaszenie na boisko w całkowicie innej sytuacji niż znajdujemy się teraz. Mówię o finansach, o budżecie, jego sytuacji związanej z pandemią koronawirusa - mówił Jacek Wiśniewski, prezydent Mielca.

>>>Mielec z milionowym dofinansowaniem!

- Musimy teraz z panią skarbnik usiąść, przeanalizować budżet i te niemałe pieniądze, bo tak trzeba powiedzieć, będziemy starali się znaleźć w budżecie naszego miasta. Będziemy musieli stanąć przed dylematem, czy inwestujemy w sport i w infrastrukturę sportową, czy utrzymujemy miejsca pracy, czy remontujemy drogi, czy realizujemy wiele innych zadań, które spoczywają na gminie - mówi prezydent.

>>>Premier Morawiecki w Mielcu ogłasza program wparcia dla klubów sportowych [FOTO, VIDEO]

 Władze miasta stają więc przed trudnym dylematem i trudnymi decyzjami.

- Z jednej strony jest radość i zadowolenie, wielkie oczekiwania a z drugiej strony to jest dodatkowe półtora miliona z budżetu naszego miasta. Wpływy z podatków PIT i CIT spadają. Liczymy bardzo na tarczę antykryzysową 4.0, o której mówi rząd i wtedy te dopłaty do utraconych dochodów mogłyby je zrekompensować, a wtedy moglibyśmy przystąpić do tej inwestycji - dodaje Jacek Wiśniewski.

 


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
mix
mix 30.05.2020, 19:22
Poidełka ok

Pozostałe