Premier Morawiecki w Mielcu ogłasza program wparcia dla klubów sportowych [FOTO, VIDEO]

  • 08.10.2019, 17:41 (aktualizacja 12.10.2019, 00:55)
  • SzB. | K. Radoń [FOTO]

Podziel się:

Oceń:

Premier Morawiecki w Mielcu ogłasza program wparcia dla klubów sportowych [FOTO, VIDEO] fot. KR | Korso.pl Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w Mielcu nowy program wsparcia dla klubów sportowych.
Premier Mateusz Morawiecki, Minister Sportu Witold Bańka i Krzysztof Sobolewski na stadionie miejskim w Mielcu mówili dziś o nowym programie rządowym, który ma wspierać rozwój miejskich boisk sportowych.

Pilotażowa edycja tego programu to pierwsze takie przedsięwzięcie o charakterze ogólnopolskim, która inicjuje oraz wspiera inwestycje w zakresie zadaszeń boisk piłkarskich, a tym samym wpisuje się w rządową strategię rozwoju piłki nożnej w Polsce. Program będzie finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

- Rozpoczynamy program zadaszania boisk bo musimy wyrównać szansę dla naszych młodych wspaniałych chłopaków, którzy nie mogą trenować cały rok tak jak ich rówieśnicy z południowej Europy - powiedział dziś w Mielcu premier Mateusz Morawiecki, który zainaugurował nowy program wsparcia dla klubów sportowych. Rząd ma przekazać dotację na realizację zadaszenia boisk sportowych, tak aby można było korzystać z nich cały rok. 

- Ten program, który ogłosił pan premier, czyli program dofinansowania budowy zadaszonych obiektów piłkarskich ma służyć przede wszystkim młodym piłkarzom, żeby mogli trenować cały rok. Końcem października ogłaszamy nabór do tego programu. Wnioski będą mogli składać kluby sportowe, czy samorządy lokalne - podkreślił minister sportu Witold Bańka.  

Posłuchaj ministra sportu Witolda Bańki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski jest zainteresowany udziałem w takim programie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zobacz wystąpienie Premiera w Mielcu

Z programu ma szansę skorzystać mielecki magistrat. W Mielcu jest inicjatywa utworzenia boiska z zadaszeniem na błoniach sportowych za hotelem polskim. Ogłoszenie programu w Mielcu cieszy europosła Tomasza Porębę, który także dostrzega potrzebę zbudowania w Mielcu takiego obiektu, szczególnie z myślą o klubie FKS Stal Mielec. 

SzB. | K. Radoń [FOTO]

Zdjęcia (10)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
JG
JG 11.10.2019, 14:36
też brak wpisów, oj będzie się działo żydo-komuna w akcji

Pozostałe