Prokuratura zbada "sprawę Myśliwca" - Jest zawiadomienie prezydenta Mielca

  • 15.04.2019, 10:42 (aktualizacja 15.04.2019, 11:35)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Prokuratura zbada "sprawę Myśliwca" - Jest zawiadomienie prezydenta Mielca Fot. SzB
Jacek Wiśniewski na dzisiejszej Sesji Rady Miasta Mielca poinformował radnych o wynikach kontroli jaką prowadzili prawnicy na zlecenie magistratu w tzw. "sprawie Myśliwca". Znamy już efekt tej kontroli - to zawiadomienie do prokuratury mieleckiej o możliwości popełnienia przestępstwa. Chodzi o ewentualne przekroczenie uprawnień w zatrudnieniu w szkole podstawowej.

Przypomnijmy. Kilka tygodni temu wyszła na jaw informacja o tym, że były już wiceprezydent Mielca Jan Myśliwiec w trakcie sprawowania swojej funkcji był zatrudniony w jednostce mu podległej, czyli szkole podstawowej nr 7 w Mielcu.

Zatrudnienie było tylko "na papierze" bo były wiceprezydent od razu przeszedł na urlop bezpłatny. Kontrowersję budzi fakt, że zatrudnienie miało miejsce w momencie, kiedy Jan Myśliwiec pełnił funkcję pierwszego zastępcy prezydenta Mielca i formalnie odpowiadał za oświatę. Więcej na ten temat piszemy -> TUTAJ.

 

Dziś podczas obrad Rady Miasta - Prezydent Jacek Wiśniewski powiadomił radnych o tym, że we wtorek 2 kwietnia złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa - czyli naruszenia uprawnień przez osobę, która wykonywała zadania i kompetencje prezydenta Mielca - poprzez działania na szkodę interesu publicznego. Czyli nawiązanie dodatkowego stosunku pracy na stanowisku nauczyciela w szkole podstawowej nr 7. Teraz sprawę będzie wyjaśniać prokuratura.  

 

 

 

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe