100 pracowników mieleckiego szpitala zakażonych koronawirusem

  • 19.11.2020, 15:55 (aktualizacja 19.11.2020, 17:54)

Podziel się:

Oceń:

100 pracowników mieleckiego szpitala zakażonych koronawirusem Fot. Szpital Specjalistyczny w Mielcu Sprawnemu niesieniu pomocy potrzebującym na przeszkodzie stały także braki kadrowe.
Brak osocza ozdrowieńców oraz leków hamujących rozwój wirusa czy braki kadrowe spowodowane zakażeniami koronawirusem - to największe przeszkody ostatnich tygodni w mieleckim szpitalu w sprawnym niesieniu pomocy potrzebującym.

Gwałtowny przyrost liczby zakażonych i co za tym idzie – liczby osób wymagających hospitalizacji, doprowadził do licznych utrudnień w funkcjonowaniu mieleckiej służby zdrowia. Jak wyliczył starosta mielecki na przestrzeni tych tygodni powiatowy szpital borykał się m.in. z brakiem osocza ozdrowieńców czy leków hamujących rozwój wirusa.


Przeczytaj także: W trudnych chwilach dyrektor mieleckiego pogotowia też jeździ karetką do pacjentów [FOTO]


Sprawnemu niesieniu pomocy potrzebującym na przeszkodzie stały także braki kadrowe. W ostatnich dniach liczba zakażeń wśród personelu medycznego waha się w okolicach 100 osób. 

– W przypadku podejrzenia zakażeń wśród pracowników doskonale zdaje jednak egzamin zakupiona w ostatnim czasie platforma molekularna, która pozwala na uzyskanie wyniku testu na obecność koronawirusa już w ciągu około czterech godzin. Podczas gdy w innych placówkach personel przebywa w długotrwałych izolacjach, w mieleckim szpitalu jesteśmy w stanie szybko określić, jaki jest stan zdrowia pracowników szpitala – dodał starosta.


Przeczytaj także: W pow. mieleckim z powodu COVID 19 zmarło już 57 osób. Znamy ich wiek i płeć


Wszystkim pracownikom placówek medycznych podległych mieleckiemu starostwu – a więc szpitala i pogotowia – podziękowania za pracę w trudnych warunkach podczas czwartkowej konferencji prasowej złożyli obaj starostowie: Stanisław Lonczak i Andrzej Bryła.


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Pielegniarka
Pielegniarka 21.11.2020, 16:34
Super podziękowania dla pogotowia a podziękowania dla innych instytucji rachunek sumienia proszę odmówić .
Aja
Aja 19.11.2020, 19:13
Co to za informacja? Szpital pracuje od kilku dni. Może ta info po to by znowu zamknąć? Bez sensu. A gdzie zasady Hipokratesa?

Pozostałe