W trudnych chwilach dyrektor mieleckiego pogotowia też jeździ karetką do pacjentów [FOTO]

  • 19.11.2020, 15:30 (aktualizacja 19.11.2020, 15:43)

Podziel się:

Oceń:

W trudnych chwilach dyrektor mieleckiego pogotowia też jeździ karetką do pacjentów [FOTO] Fot. Pogotowie Ratunkowe w Mielcu. Dyrektor Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu Grzegorz Gałuszka
Czasy wytężonej walki o zdrowie i życie pacjentów wymuszają podejmowanie niecodziennych decyzji. Dyrektor Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu Grzegorz Gałuszka wraz z koordynatorką medyczną - jeśli zachodzi taka konieczność - wspierają składy zespołów ratowników medycznych i wyjeżdżają do pacjentów lub pomagają w ich transporcie.

Podczas czwartkowej (19 listopada) konferencji prasowej w starostwie o takiej sytuacji w mieleckim pogotowiu opowiedział wicestarosta Andrzej Bryła. 


Przeczytaj także: W pow. mieleckim z powodu COVID 19 zmarło już 57 osób. Znamy ich wiek i płeć


 - W tej chwili jest taka sytuacja i nie są to wcale sporadyczne momenty, że zarówno sam dyrektor Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu Grzegorz Gałuszka oraz koordynator medyczny i koordynator dyspozytorów, pani Agnieszka, którzy posiadają uprawnienia ratowników medycznych, jak trzeba również dołączają do zespołów ratowniczych po to, aby cały czas utrzymać pełny tabor i w pełnym zakresie świadczyć działania - mówił wicestarosta mielecki Andrzej Bryła.

Dyrektor pogotowia wystąpił o zgodą na takie jego działanie do zarządu powiatu mieleckiego i ją uzyskał.

- Dlatego również serdecznie dziękuję wszystkim pracownikom za ten wkład pracy. Ja myślę, że dyrektor po roku bycia tutaj wszystkim sceptykom udowodnił, że nie tylko jest naukowcem czy teoretykiem ale jest bardzo praktyczny w działaniu - dodał wicestarosta.


Przeczytaj także: Poszukiwany mieszkaniec powiatu wpadł... bo śmiecił na ulicy


O udział w działaniach wyjazdowych zapytaliśmy samego dyrektora mieleckiego pogotowia Grzegorza Gałuszki.

- Tak, z wykształcenia jestem ratownikiem medycznym. Posiadam tytuł doktora nauk medycznych, ale mam doświadczenie w pracy w zespołach ratownictwa medycznego. Gdy jest taka potrzeba i możliwość, wspieram obsady karetek - potwierdził słowa wicestarosty dyrektor Grzegorz Gałuszka.

Zdjęcia (1)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Mielczanin
Mielczanin 20.11.2020, 05:35
Gdzie mój komentarz
Ok
Ok 19.11.2020, 18:32
Bzdury kazali samemu bo jaśnie pany kazali nam szukać miejsca w szpitalach piszcie prawdę
Onanim
Onanim 19.11.2020, 17:27
Zbiera mi się na wymioty, nie obrażajcie prawdziwych ratowników takim tekstem. Lans za wszelką cenę.

Pozostałe