Prosty sposób zmniejszenia nawet o 50 proc. ryzyka zakażenia koronawirusem. Spanie przy otwartym oknie

  • 17.11.2020, 07:56
  • JT

Podziel się:

Oceń:

Prosty sposób zmniejszenia nawet o 50 proc. ryzyka zakażenia koronawirusem. Spanie przy otwartym oknie Fot. Archiwum Spanie przy otwartym oknie znacznie zmniejsza ryzyko zakażenia się koronawirusem.
Zachowywanie dystansu społecznego, noszenie maseczki ochronnej, częste mycie i dezynfekowanie rąk to podstawowe elementy, które jak przekazują nam specjaliści chronią nas przed zakażeniem się koronawirusem. Ale jak dowiedli brytyjscy naukowcy jest jeszcze jeden.

Jak wynika z raportu Environmental Modeling Group opracowanego dla grupy doradczej ds. sytuacji kryzysowych rządu Wielkiej Brytanii, jedną ze skutecznych metod ograniczenia prawdopodobieństwa zarażenia koronawirusem jest spanie przy otwartym oknie.
CZYTAJ TAKŻE: Zarażamy się głównie w domach i zakładach pracy

Badania naukowców wykazały, że otwarcie wieczorem okna w sypialni, a co za tym idzie lepsza wentylacja pomieszczeń zmniejsza ryzyko zakażenia aż o połowę.
 

O dobrym wpływie spania przy otwartym oknie  na nasze zdrowie mówiono już wcześniej.  Badania dowiodły, że właściwa wentylacja sypialni obniża poziom dwutlenku węgla we krwi, a co za tym idzie ułatwia zasypianie i  poprawia jakość snu, a jednocześnie  zwiększa poziom koncentracji następnego dnia.

JT

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe