Zarażamy się głównie w domach i zakładach pracy

  • 16.11.2020, 08:25
  • JT

Podziel się:

Oceń:

Zarażamy się głównie w domach i zakładach pracy Fot. Archiwum Jak pokazują badania zarażamy się koronawirusem głównie w domach od najbliższych członków rodziny, w domach opieki społecznej i zakładach pracy.
Z badań niemieckiego, znanego Instytutu Roberta Kocha wynika, że najwięcej osób zaraża się koronawirusem w swoim najbliższym otoczeniu. We własnym domu i w domach opieki społecznej. Wszystko wskazuje też na to, że do dużej ilości zakażeń dochodzi w zakładach pracy

Badania na ten temat eksperci Instytutu Roberta Kocha przeprowadzili na dużej  próbie obejmującej ponad 55 tys. osób zarażonych koronawirusem w Niemczech. 
CZYTAJ TAKŻE: W mieleckim szpitalu nie ma wolnych respiratorów

Jak pokazały te badania  Niemcy najczęściej zarażają się koronawirusem we własnych czterech ścianach od innych członków rodziny i w domach opieki. W przypadku infekcji w domu, osoba zarażona przekazuje koronawirusa średnio 3,2 innym osobom. W domach starców i domach opieki ta średnia jest znacznie wyższa i wynosi prawie 19 osób, co wynika z faktu życia wielu osób na niewielkiej przestrzeni.

Fakt zarażania się w domach opieki społecznej potwierdzają ostatnie raporty Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, z których wynika, że duże ogniska zakażeń to głównie właśnie te domy.

W DPS w Foluszu pow. jasielski stwierdzono 129 przypadków zakażenia, w tym 122 u pensjonariuszy, w DPS w Rudzie Różanieckiej pow. lubaczowski 84 przypadki, w tym 80 u pensjonariuszy, w DPS Moszczany pow. jarosławski 47 przypadków wśród pensjonariuszy i porsonelu, w DPS Brzozów 20 przypadków.

Instytut Kocha nie badał zakażeń w zakładach pracy, ale jak twierdzą polscy eksperci do  dużej ilości zakażeń dochodzi też zapewne właśnie w miejscu pracy.  Przykładowo w sklepie czy  autobusie mamy maseczki i zwracamy uwagę na zachowanie swoje i innych osób. W zakładach pracy te zachowania ostrożnościowe znikają, co sprawia, że kontaktując się z towarzyszami pracy  nieświadomie zarażamy się nawzajem, a potem przenosimy to do domów.

JT

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Jadzia
Jadzia 16.11.2020, 15:30
Brawo a szafarz który pracuje na strefie stoi w prezbiterium w Kościele na Borku i gdzie tu ostrożność
P
P 16.11.2020, 09:09
„ W domach starców i domach opieki ta średnia jest znacznie wyższa i wynosi prawie 19 osób, co wynika z faktu życia wielu osób na niewielkiej przestrzeni.”

„W domach starców”? Serio? Jak tak można napisać? Nie ma ładniejszych określeń?

Pozostałe