Nowe pojemniki na elektrośmieci stanęły w różnych lokalizacjach Mielca

  • 28.10.2020, 08:38 (aktualizacja 28.10.2020, 08:57)

Podziel się:

Oceń:

Nowe pojemniki na elektrośmieci stanęły w różnych lokalizacjach Mielca Fot. UM w Mielcu. Dziewięć takich pojemników jest ustawionych na terenie Mielca.
Mielczanie będą mogli szybko i sprawnie pozbyć się tzw. "elektrośmieci". Na terenie Mielca zostało ustawionych 9 specjalnych pojemników na elektroodpady. W efekcie podpisanej przez magistrat umowy, specjalne pojemniki trafiły do naszego miasta za darmo, a za zagospodarowanie odpadów odpowiedzialna będzie firma MB Recycling. Natomiast Fundacja Odzyskaj Środowisko zorganizuje akcje edukacyjne.

Dziewięć nowych pojemników na elektroodpady ustawione zostały w ostatnim czasie na terenie Mielca. To efekt współpracy urzędu miejskiego z firmą MB Recycling oraz Fundacją Odzyskaj Środowisko, z którymi prezydent Mielca podpisał 27 października umowę. 


Przeczytaj także: 3 przedszkola i 3 żłobki w powiecie mieleckim zawiesiły zajęcia


– Czerwone pojemniki na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny wpisują się w ideę smart city. Stanowią element działań na rzecz poprawy środowiska, dodatkowo wpłyną także na poprawę komfortu życia w Mielcu. Dziewięć pojemników ustawionych w dogodnych miejscach na terenie Mielca ułatwi mieszkańcom ekologiczne usuwanie elektroodpadów – wyjaśnia Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski.

Przystąpienie Mielca do projektu sprawia, że nasze miasto dołącza do innych samorządów, które umożliwiają swoim mieszkańcom wygodną i selektywną zbiórkę elektroodpadów. Takie działanie ma wiele zalet. Dzięki pojemnikom nie będzie już trzeba zawozić zużytego sprzętu do PSZOK-u, a nasze miasto staje się coraz bardziej przyjazne dla mieszkańców jak i środowiska naturalnego.

Uzupełnieniem projektu będą działania edukacyjne, za które odpowiedzialna będzie Fundacja Odzyskaj Środowisko. Głównym celem akcji będzie podniesienie świadomości społecznej w zakresie segregacji zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

W ramach działań możemy liczyć na szkolenie w szkołach bądź w klubach seniora, prezentacje, konkursy plastyczne lub fotograficzne czy wyjazdy uczniów szkół do najnowocześniejszych zakładów przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w Polsce.


Przeczytaj także: Na ulicy Długosza w Mielcu powstanie biurowiec administracyjny. To efekt realizacji programu "Fabryka"


Nowe pojemniki na “elektryczne śmieci” zostały ustawione w następujących miejscach:

  • ul. Grunwaldzka/Biernackiego 5 obok garaży przy MPEC,
  • ul. Sikorskiego 2 obok altanki i placu PSS,
  • ul. Fredry 1 obok altanki,
  • ul. Powstańców Warszawy 2, Pływalnia rekreacyjna „Smoczka”,
  • Tył budynku przy ul. Pisarka 10,
  • Przy altance śmietnikowej ul. P. Skargi 4,
  • Przy altance śmietnikowej, skrzyżowanie Pułaskiego 4 z Kędziora 11,
  • Przy altance śmietnikowej obok budynku ul. Szafera 4
  • Przy altance śmietnikowej obok budynku ul. Warneńczyka 13.

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe