Na ulicy Długosza w Mielcu powstanie biurowiec administracyjny. To efekt realizacji programu "Fabryka"

  • 27.10.2020, 11:54
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Na ulicy Długosza w Mielcu powstanie biurowiec administracyjny. To efekt realizacji programu "Fabryka"
Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski działając w imieniu miasta, podpisał umowę z wykonawcą – Marcinem Jamrożem, który w ciągu pięciu miesięcy stworzy koncepcję programowo-przestrzenną kompleksu administracyjno-biurowego w rejonie ul. Długosza w Mielcu.

 

Nowy kompleks ma powstać w ramach Programu Fabryka realizowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu. W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel spółki Operator ARP Sp. z o. o., partnera Miasta w realizacji założeń programu Fabryka w Mielcu.

Koncepcja będzie zawierać część opisową składającą się z przyjętych rozwiązań architektonicznych oraz część rysunkową obejmującą zagospodarowanie terenu, wizualizację, rzuty, charakterystyczne przekroje i perspektywy.

Do zadań wykonawcy należeć będzie także rozplanowanie lokalizacji dla trzech odrębnych konstrukcyjnie i funkcjonalnie obiektów: kompleksu biurowego realizowanego w ramach Programu Fabryka, Ratusza oraz Urzędu Skarbowego. Dodatkowo koncepcja ma uwzględniać rozwiązania komunikacyjne, w tym przebieg dróg publicznych, dróg wewnętrznych, ciągów pieszych oraz dojazdów rowerowych, a także sposób zagospodarowania przestrzeni publicznych oraz tereny zieleni.

To kolejny, bardzo istotny krok w stronę realizacji Programu Fabryka. Nowe, atrakcyjne i nowoczesne przestrzenie z pewnością zachęcą przedsiębiorców do otworzenia swojej firmy w Mielcu. To także duża szansa na przyciągnięcie do naszego miasta sektorów biznesu dotychczas nieobecnych w Mielcu. To ogromna inwestycja, która z pewnością przyczyni się do intensywnego rozwoju naszego miasta – mówi prezydent Mielca Jacek Wiśniewski.

Warto przypomnieć, że Program Fabryka ma być wsparciem dla miast średniej wielkości, a nadrzędnym celem Programu jest aktywizacja potencjałów miast tracących funkcje społeczno-gospodarcze poprzez zapewnienie warunków rozwoju dla firm sektora nowoczesnych usług biznesowych. Ma to przyczynić się między innymi do zmniejszenia bezrobocia i odpływu młodych ludzi z miast do metropolii.

Mechanizm programu polega na wsparciu określonych miast, przez budowę w nich nowoczesnych, doskonale wyposażonych budynków biurowych (biurowo-usługowych). Zgodnie z trendami dostępne powierzchnie przyciągną firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych.

Program Fabryka został zainaugurowany w czerwcu 2018 roku. Lista miast zakwalifikowanych do Programu Fabryka opierała się o przeprowadzone wcześniej badania. Analizie poddano sytuację miast zamieszkałych przez co najmniej 40 tys. osób, pod kątem utraty przez nie funkcji społeczno-gospodarczych.

Pod uwagę brany był poziom negatywnych zjawisk społecznych i gospodarczych, takich jak poziom bezrobocia odpływ ludności w celach zarobkowych czy powierzchnia biurowa przypadająca na jednego mieszkańca. Weryfikacji podlegały również możliwości kadrowe. Zbadano liczbę osób bezrobotnych z wykształceniem odpowiadającym potrzebom firm m.in. z sektora IT. Z tych grup najemcy powierzchni biurowych będą bowiem rekrutować swoich przyszłych pracowników. W wybranych miastach powstanie łącznie 300 tys. m kw. powierzchni biurowej. W nowych biurowcach zatrudnienie znajdzie ponad 30 tysięcy osób.

SzB

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Kazimierz66
Kazimierz66 29.10.2020, 13:25
ciekawe, przed 1939r była koncepcja budowy w tym miejscu urzędu miasta

Pozostałe