Dziwna sytuacja w woj. podkarpackim. Więcej zakażeń niż wykonanych testów

  • 27.10.2020, 12:52 (aktualizacja 27.10.2020, 13:49)
  • JT

Podziel się:

Oceń:

Dziwna sytuacja w woj. podkarpackim. Więcej zakażeń niż  wykonanych testów Fot. Archiwum W ostatnim tygodniu w woj. podkarpackim przebadano 5 531 próbek, a odnotowano 6 168 nowych zakażeń czyli 111 proc. Jak to jest to możliwe - dokładnie nie wiadomo.
Ukazały się cotygodniowe dane Ministerstwa Zdrowia dotyczące liczby przebadanych próbek pod kątem koronawirusa SARS-CoV-2 w kraju i w każdym województwie. Z danych tych wychodzi dziwna sytuacja w woj. Podkarpackim, w którym jest więcej zachorowań niż wykonanych testów.

Od początku pandemii koronawirusa  przebadano w Polsce 4 011 669 osób podejrzanych o koronawirusa, z czego 263 929 dało wynik pozytywny.
Najwięcej testów do tej pory wykonano w woj. mazowieckim – 925 642. Na drugim miejscu znajduje się woj. śląskie – 548 624 testy, a na trzecim  wielkopolskie z liczbą testów  426 427.
CZYTAJ TAKŻE:22-letni Artur zginął w wypadku. Ruszyła zbiórka dla jego rodziny

Na drugim biegunie znajdują się  woj. opolskie, w którym wykonano najmniej  45 228 testów,  dalej  lubuskie – 52 306 i trzecie od końca podkarpackie  80 427 testów.
 

W ostatnich tygodniach liczba nowych zakażeń w całym kraju gwałtownie rośnie i wynosi 12-13 tys. na dobę, a dziś ( 27 października) odnotowany kolejny  i to dużo wyższy niż poprzednio rekord 16 300 zakażeń. To co może niepokoić, to rosnący odsetek pozytywnych testów na COVID-19  wśród wszystkich przebadanych.  Są  dni, kiedy przekracza on 20 proc.

W województwie podkarpackim odnotowano dziś 742 przypadki zakażeń, w tym najwięcej, bo 63 w pow. mieleckim.
 
Dla naszego województwa bardzo niepokoi fakt, że w ostatnich tygodniach odnotowujemy ponad 50 proc. pozytywnych testów wśród wszystkich przebadanych.

W ostatnim tygodniu doszło do jeszcze dziwniejszej sytuacji, bo z danych ministerstwa wynika, że w woj. podkarpackim przebadano 5 531 próbek, a   odnotowano 6 168 nowych zakażeń czyli więcej niż zrobiono badań.

Wynika to zapewne z faktu, że  próbki z województwa podkarpackiego są  badane  nie tylko w laboratoriach na terenie tego województwa, ale również w innych województwach.  Jak to dokładnie wygląda ministerstwo już nie podaje,  nie wiadomo ile próbek jest badanych poza terenem województwa,  choć można przypuszczać, że liczba pozytywnych testów jest bardzo wysoka i może sięgać 70-80 proc.

JT

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
YatZeck
YatZeck 03.11.2020, 12:01
A co to jest do jasnej cholery zachorowanie?
Fałszywie-fałszywy wynik "testu?
Potencjalne zakażenie potencjalnym wirusem?
Potencjalne zachorowanie na coś, przy czym się kaszle kicha i ma gorączkę?
Zachorowanie z efektem przybycia do szpitala?

Uwielbiam pismactwo:)
city zen
city zen 02.11.2020, 23:25
tak jest wszedzie
Almaja
Almaja 01.11.2020, 22:52
Teraz jak zmienili definicje tej pseudo choroby,vto strach oddychać, a do lekarza, to nie polecam dzwonić, bo od razu przywali kwarantanne i na teßcik.
Dd
Dd 28.10.2020, 19:17
Wymazy badane są w innych województwach. Moje były badane w Katowicach.
elbrujo
elbrujo 02.11.2020, 23:26
pewnie w tym laboratorium w barak bez wody postawionych na radiowej w gliwicach hahaaa
Dominik
Dominik 28.10.2020, 13:29
Np. Ja idąc do szpitala na zabieg, miałem pobierany wymaz i ta próbka jechała do Rzeszowa do laboratorium, natomiast w tym samym szpitalu pobierane wymazy miał personel i tutaj już próbki wędrowały aż do Katowic. Dlatego takie a nie inne liczby (przynajmniej tak to sobie tłumaczę)
abc
abc 28.10.2020, 12:47
bo wymazy robi się jednego dnia, a wyniki są po kilku dniach, więc mogą się skumulować z poprzednich dni. Tak trudno zrozumieć? Dziś zrobili tyle testów. A wyniki tych testów mogą być z dzisiejszych, wczorajszych i przedwczorajszych wymazów. Proste????????????.
Kriss
Kriss 28.10.2020, 16:46
Tak, na pewno. To już jest kpina z ludzi. Dostajecie kasę za dodatni wynik, to klepiecie na oślep. Ale ktoś Was rozliczy za to i to już za nie długo Gamonie
Więcej i więcej
Więcej i więcej 28.10.2020, 10:57
DĘBICA: Jak to jest, że osoba przebywająca, hospitalizowana w szpitalu, mając negatywny wynik testu, opuszczając szpital, podpisać ma oświadczenie że posiada możliwość odbycia kwarantanny w warunkach domowych. Dalej: świadoma/y jest konieczności zachowania izolacji, reżimu sanitarnego w stosunku do domowników z powodu możliwości narażenia na zakażenie koronawirusem SARS CoV-2. W statystykach istnieje wówczas, czy nie?
Frik
Frik 28.10.2020, 09:22
Bulshit bastard
Ja
Ja 28.10.2020, 07:31
Sytuacja z wczoraj. Znajoma dzwoni do lekarza że jest przeziębiona, więc pan doktor ze względu na inny czynniki decyduje by zrobiła test na covid. Za około godzinę dzwoni do nie policja że od dnia poprzedniego już jest na kwarantannie. Dziewczyna nawet nie zdążyła zapisać się na test. Więc jak tu wierzyć w liczbę zakażeń. A poza tym jak robi się test to dlaczego czekać się tydzień na wynik
troll
troll 30.10.2020, 10:14
ale czytacie procedury? lekarz POZ wpisuje przy skierowaniu na test z automatu na kwarantanne i w zależności od wyniku jeżeli negatywny to kwarantanna cofniętą a jeżeli pozytywny 10 dni chyba że są objawy
antytroll
antytroll 01.11.2020, 21:30
Faszystowskie procedury arbitralnego oskarżania. Zgodnie z zasadą zbrodniarza dzierżyńskiego: "Każdy jest podejrzanym".
ToKlamstwo
ToKlamstwo 31.10.2020, 21:45
Lekarze to zaraza społeczeństwa w obecnej chwili, patrzą na zyski i trzymają mordy na kłódki, mało jest uczciwych, którzy nie lecą na kasę a mają kręgosłup moralny i mówią prawdę, rozliczą Ich ludzie, jak nie ludzie to Bóg ... niebawem.
Ddddd
Ddddd 27.10.2020, 21:11
A mówiłem uważajcie na liczby bo może wam braknąć obywateli do podawanych wyników.
abc
abc 28.10.2020, 12:52
Pocieszaj sie pocieszaj.
Maciej
Maciej 27.10.2020, 20:04
W końcu podkarpaccy lekarzr poczuli piniondz 🤣
Biały
Biały 27.10.2020, 19:44
Jeżeli zachorowań Ministerstwo Zdrowia podaje.że zachorowań jest więcej od wykonywanych badań tzn. że to jest wielka mistyfikacja i kłamstwo. Można np. powiedzieć że zrobiłem sobie 5 kromek chleba, a zjadłem 8. Niech zaczną mówić w końcu prawdę bo się zaczynają gubić w tych kłamstwach.
abc
abc 28.10.2020, 12:49
No bo na przykład dwie kromki zostały ci z wczoraj. Proste???????????
Cba
Cba 29.10.2020, 02:05
Myślę że ta scieme dość dokładnie spisuje co jak i kiedy skoro dane biorą to i daty wpisują na próbkach więc napewno nie ma czegoś takiego jak ty wymyślasz... Proste to jest to że jest to ściema
Ser
Ser 28.10.2020, 08:47
Trzy zjadłeś u sąsiada
Plandemia
Plandemia 27.10.2020, 18:38
zdrowych lydzi zmuszają do testu i wciskają kit o zakażeniu a nic mi nie jest.
Dario
Dario 30.10.2020, 03:34
Tak właśnie ludzie robią !!!jak te barany przed szpitalami stoją na wymazy a statystyki puchną. A władza się cieszy mówiąc „skąd u nas tyle baranów „
abc
abc 28.10.2020, 12:51
Zmuszają? Doprosić sie nie można. Nie jestes na bieżąco.
M.Pawłczak
M.Pawłczak 27.10.2020, 16:43
Nawet liczyć nie umieją, co to za edukacja na Podkarpaciu, może zweryfikować kadrę pedagogiczną.....
Obserwator
Obserwator 27.10.2020, 14:30
Nawet moja znajoma wykonała test na terenie województwa małopolskiego a jest z podkarpackiego i co będą różnice w danych?
Ja
Ja 28.10.2020, 12:07
Może być tak, że znajoma zasiliła listę zakażonych w Małopolsce i na Podkarpaciu;)
Ciekawski
Ciekawski 27.10.2020, 14:21
Źródło?
anzemo