W powiecie mieleckim znów rekord zakażen. Przed nami krytyczny tydzień

  • 24.10.2020, 13:17 (aktualizacja 24.10.2020, 13:26)
  • JT

Podziel się:

Oceń:

W powiecie mieleckim znów rekord zakażen. Przed nami krytyczny tydzień Fot. Archiwum Krzywa zachorowań na koronawirusa zarówno w Polsce jak i powiecie mieleckim gwałtowanie rośnie.
Dziś (24 października) w powiecie mieleckim odnotowano kolejny dobowy rekord zakażeń – 82 osoby. Krzywa zakażeń w tym powiecie wciąż rośnie, a ostatni tydzień to także rekordowe 354 osoby zakażone. Równie szybko rośnie liczba zakażonych w całej Polsce osiągając 12-13 tys. na dobę. Jak powiedział Adam Niedzielski, minister zdrowia, przed nami krytyczny tydzień.

Powiat mielecki od soboty 10 października jest w czerwonej strefie sanitarnej, co świadczy o dużej liczbie zachorowań na koronawirusa na tysiąc mieszkańców. Przeanalizowaliśmy kolejne dwa tygodnie od tej daty  i niestety  liczba zachorowań nie tylko nie spada, ale rośnie i to w zastraszającym tempie.
CZYTAJ TAKŻE:Dodzwonić się do przychodni w Mielcu nie ma szans

W tygodniu obejmującym okres 3-9 października czyli tuż przed objęciem powiatu mieleckiego czerwona strefą  odnotowano w nim 162 przypadki zakażeń na koronawirusa, co daje średnio na dobę 23 zachorowania.

Następny tydzień obejmujący okres 10-16 października czyli pierwszy tydzień funkcjonowania powiatu w czerwonej strefie  przyniósł niestety duży wzrost wykrywanych przypadków zakażeń.  W sumie było ich 285, co daje średnio na dobę 40 zachorowań.

Kolejny tydzień obejmujący okres 17-23 października (drugi tydzień funkcjonowania powiatu w czerwonej strefie) przyniósł dalszy wzrost zachorowań. Było ich w sumie 354, co daje średnią dobową  50 zachorowań.

Ostatni tydzień przyniósł trzy dobowe rekordy zachorowań.  Najpierw w poniedziałek (19 października) odnotowaliśmy rekordowe 57 przypadków. Ale już dzień później we wtorek (20 października) padł kolejny rekord – 60 przypadków. Dzisiejsze dane przebiły wszystko , ostatniej doby w powiecie odnotowano aż 82 przypadki.

Gdy porównamy dane z pierwszego tygodnia przed wprowadzeniem w powiecie czerwonej strefy i drugi tydzień po jej wprowadzeniu to wyraźnie widać, że pandemia w tym powiecie nie tylko nie słabnie, ale się rozwija. Dobowa liczba zachorowań jest ponad dwukrotnie wyższa.

Również w Polsce rośnie dobowa liczba zachorowań na koronawirusa osiągając w ostatnich dniach bardzo wysokie wskaźniki 12-13 tysięcy.
Jak powiedział  Adam Niedzielski, minister zdrowia przed nami krytyczny tydzień. Jeśli krzywa zachorowań się nie wypłaszczy to czeka nas scenariusz gorszy od czarnego.

JT

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe