Nowa hala sportowa, a już wymaga naprawy usterek. Wyjaśniamy

  • 23.10.2020, 08:27 (aktualizacja 23.10.2020, 08:36)

Podziel się:

Oceń:

Nowa hala sportowa, a już wymaga naprawy usterek. Wyjaśniamy Fot. Starostwo Powiatowe w Mielcu. Hala sportowa ma 3 lata, a już pojawiły się usterki.
Oddana do użytku pod koniec 2017 roku hala sportowa przy Zespole Szkół im. Prof. Janusza Groszkowskiego wymaga już naprawy stwierdzonych usterek. Mimo gwarancji wykonawca nie przystąpił do ich naprawy.

Hala sportowa w dalszym ciągu znajduje się w okresie gwarancyjnym, a stwierdzone usterki zgłaszane były, zgodnie z obowiązującymi procedurami, wykonawcy obiektu.


Przeczytaj także: Stoimy do punktu pobrań na koronawirusa na wolnym powietrzu i marzniemy. Reakcja NFZ


W przyjętym trybie, mimo wezwań do usunięcia wad wykonawca nie reagował i nie przestąpił do ich naprawy, wobec czego została wszczęta kolejna procedura, polegająca tym razem na wyegzekwowaniu kwot z tytułu należytego zabezpieczenia wykonania umowy, od firmy – ubezpieczyciela wykonawcy.

Zabezpieczone w ten sposób pieniądze pozwalają – według wyliczeń rzeczoznawców – w pełni pokryć koszty napraw, na które starostwo ogłosiło odrębny przetarg, w poszukiwaniu wykonawcy zastępczego.


Przeczytaj także: Dodzwonić się do przychodni w Mielcu nie ma szans


Zastosowana powyżej opisana procedura jest rozwiązaniem standardowym, dającym inwestorowi pewność utrzymania obiektu w jego należytym stanie w okresie gwarancyjnym.


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe