Robimy najmniej testów. Mamy najgorsze wyniki

  • 21.10.2020, 18:11
  • JT

Podziel się:

Oceń:

Robimy najmniej testów. Mamy najgorsze wyniki Fot. Archwium W pow. mieleckim wczoraj odnotowano rekord zakażeń – 57 osób, który dziś został szybko pobity – 60 osób.
Dzisiejsze (21 października) statystyki koronawirusowe pobiły wszystkie dotychczasowe rekordy. W kraju odnotowano najwięcej w dotychczasowych badaniach 10 040 przypadków zachorowań na koronawirusa, w województwie podkarpackim również najwięcej – 881, i w powiecie mieleckim najwięcej – 60. Dla naszego regionu bardzo niepokojący jest fakt, że robimy prawie najmniej testów w Polsce, a jednocześnie mamy najgorsze wyniki.

Jak twierdzą niektórzy badacze możliwe jest, że w woj. podkarpackim epidemia całkowicie wyrwała się spod kontroli.
CZYTAJ TAKŻE:Koronawirus wykryty w dużym mieleckim zakładzie. Tym razem firma z branży lotniczej

Teraz fakty. Z najświeższych danych Ministerstwa Zdrowia z 19 października dotyczących ilości testów w poszczególnych województwach wynika, że  pierwsze trzy miejsca niezmiennie należą do tych samych województw. Najwięcej testów wykrywających zakażenie koronawirusem wykonano w województwie mazowieckim - 856 252. Na drugim miejscu jest województwo śląskie - 482 953, trzecim wielkopolskie -  381 334.

 Na drugim biegunie są województwa, w których testów robi się najmniej. I tu listę te otwiera  województwo opolskie - 41 440 testów ,  dalej jest lubuskie - 48 464 i na trzecim od końca  miejscu podkarpackie - 74 896.

Oczywiście liczba wykonywanych testów i przebadanych próbek zależy do liczby laboratoriów zatwierdzonych przez Ministerstwo Zdrowia. Według stanu na  12 października w całym kraju jest ich obecnie 211.

I tu znów, tak jak liczba testów,  najwięcej  laboratoriów posiada województwo  mazowieckie - 31,  dalej śląskie-  24 i  wielkopolskie  - 21.
A najmniej, tak samo jak przy ilości testów, opolskie – 5, lubuskie – 3, podkarpackie – 10.

Jeszcze bardziej niepokojąco wyglądają te dane dotyczące ilości laboratoriów i testów  gdy je zestawimy z wynikami testów. Mimo, woj. podkarpackie jest w ogonie ilości testów, to pod względów ich wyników w absolutnej czołówce.   

Zsumowana liczba testów  w województwie podkarpackim z ostatniego  tygodnia pokazuje, że 51,9 procent skierowanych na testy osób  ma wynik pozytywny. Jeszcze gorzej wychodzi to w woj. opolskim gdzie w ciągu tygodnia pozytywny wynik uzyskało 56 proc. pacjentów. Dla porównania średnia dla Polski wynosi 20 proc.

Jak wyraził się na łamach portalu WP Michał Rogalski, autor najbardziej kompletnej bazy danych o epidemii koronawirusa w Polsce,  możliwe, że w województwach opolskim i podkarpackim epidemia całkowicie wyrwała się spod kontroli. To tam największy odsetek pacjentów kierowanych na testy, uzyskuje wynik pozytywny. Ponad połowa testów dodatnich, te dane szokują.

JT

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
PANIKA
PANIKA 22.10.2020, 11:47
Najgorsza jest PANIKA
Nie siejmy paniki ponieważ jest zgubna.
Bary zamknąć całkowicie, wesela zamknąć i imprezy masowe.
Maseczki zakładać albo przyłbice jak kto tam preferuje

RESZTA MUSI FUNKCJONOWWAĆ NORMALNIE !!!!!
***zka
***zka 22.10.2020, 13:45
A co maja bary i wesela do tego ?? Nagle one staly sie siedliskiem wirusow ? A moze silownie z niskimi sufitami ?? RESZTE ZAMKNĄĆ A BARY OTWORZYĆ PRZYNAJMNIEJ PSYCHIKA NASZA BEDZIE ZDROWA :)
Dobra dobra
Dobra dobra 21.10.2020, 20:36
Manipulacje statystykami. Jeżeli na testy kieruje się osoby z objawami to bedą mieć 100% pozytywnych wyników. Jeśli będzie się wysyłać całe grupy jak pracowników jednej zmiany z fabryki, kopalni itp. bez objawów, to oczywiste, że tu będzie dużo mniej pozytywnych testów, Wyniki Podkarpacia pokazują tylko tyle i aż tyle, że na testy wysyłane są osoby dobrze zdiagnozowane. Oczywiście można badać wszystkich mieszkańców Mielca to wyniki będą już inne.
ako
ako 21.10.2020, 19:19
Sanepid pomimo wykrycia wirusa u kogoś nie wysyła na badania żadnych osób wspópracujących z tą osoba ,, na badania wysyłane sa osoby z wyrażnymi objawami dlatego to wszystko jest za pózno ... przegrywamy tą walkę bo wirus się rozprzestrzenia jak chce ...dlaczego nie ma przymusowych kawarantan dla osób z miejsc pracy gdzie już wystapił virus ? przypadki ze szkół przedszkoli zakładów pracy tak wiele opisanych w komentarzach , gdzie jeden choruje a reszta pracuje jak gdyby nic , nawet nie robi się badań -to pokazuje podejście do tego .... całkowita porażka - to poszło już na żywioł ! Kaczyński idzie na kwarantanne bo miał kontakt , Premier idzie a na podkarpaciu na badania -test tylko wtedy gdy są widoczne objawy...... a ci co zakażeni bez objawowo zarażają innych ? dlaczego tak mało badań ? niech Korso się dowie ile testów dziennie wykonuje się w Mielcu i jak długo czeka sie na wynik tych testów !

Pozostałe