Interwencje Czytelników. Stoimy do punktu pobrań na koronawirusa na wolnym powietrzu i marzniemy

  • 20.10.2020, 15:50 (aktualizacja 20.10.2020, 16:27)
  • JT

Podziel się:

Oceń:

Interwencje Czytelników. Stoimy do punktu pobrań na koronawirusa  na wolnym powietrzu i marzniemy Fot.J.Twardowski Kolejka przed punktem pobrań na koronawirusa szpitala w Mielcu.
- W kolejce do punktu pobrań na koronawirusa w szpitalu w Mielcu stoi kilkanaście osób, chorych, rozkaszlanych. Stoją na wolnym powietrzu, a dzisiejszy poranek jest zimny. Ja stoję ponad godzinę. Czy nie można by tego zorganizować w taki sposób, żeby ci ludzie nie marzli – z takim sygnałem zadzwoniła dziś rano do naszej redakcji mieszkanka Mielca.

O wyjaśnienie tej sprawy poprosiliśmy Anetę Dyka-Urbańską, rzecznika prasowego  Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.

- Do dyspozycji oczekujących jest ogrzewany namiot, w którym jest kilka krzeseł. Jeśli komuś jest zimno albo źle się czuje, można wejść do środka i tam poczekać na swoją kolejkę do pobrania. Co prawda, ze względów epidemiologicznych sami pacjenci unikali tego rozwiązania, bo jednak na wolnym powietrzu czuli się bezpieczniej, ale w środku również nie ma tłumu, więc bez problemu można zadbać o dystans społeczny.

CZYTAJ TAKŻE:Zmarł Marek Garlewicz, były piłkarz Stali Mielec, pracownik WSK, prezes Melex -u, brydżysta

Jednocześnie Pani rzecznik zwróciła się o przestrzeganie godzin, na które rejestrują się pacjenci, co pozwoli uniknąć niepotrzebnych kolejek.

- Aby uniknąć gromadzenia się większej liczby pacjentów, warto kierować się godziną szacunkowo wskazaną przez personel przy rejestrowaniu się. Każdy, kto przychodzi do punktu pobrań, dzwoni wcześniej i słyszy wskazówkę dotyczącą optymalnej godziny przybycia. Jeżeli wiemy, że najlepiej zjawić się np. o 9.00, wówczas nie ma sensu czekać od 5.30. Kolejka nie przepadnie, jeśli ktoś jest umówiony na dany dzień, zostanie przyjęty.

JT

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
dudus
dudus 20.10.2020, 16:08
i bardzo dobrze za głupotę trzeba cierpieć
waldi
waldi 21.10.2020, 09:10
to chyba bardzo cię boli...współczuję.

Pozostałe