Zmarł Marek Garlewicz, były piłkarz Stali Mielec, pracownik WSK, prezes Melex -u, brydżysta

  • 20.10.2020, 09:25 (aktualizacja 20.10.2020, 09:31)
  • Józef Twardowski

Podziel się:

Oceń:

Zmarł Marek Garlewicz,  były piłkarz Stali Mielec, pracownik WSK, prezes  Melex -u, brydżysta Fot. Archiwum W wieku 69 lat zmarł Marek Garlewicz
W sobotę 17 października zmarł Marek Garlewicz, były piłkarz Stali Mielec, wieloletni pracownik WSK Mielec, przez kilka lat prezes firmy „Melex”, w ostatnich latach brydżysta z powodzeniem uczestniczący w wielu turniejach. Miał 69 lat.

Z żalem zawiadamiamy, że w sobotę 17 października 2020 roku odszedł nasz kolega brydżysta Marek Garlewicz. Marku pozostaniesz w naszej pamięci i wspomnieniach – informuje notka  na stronie brydż Mielec.  

Marek Garlewicz  urodził  22 XI 1950 r. w Mielcu Był  absolwent Liceum Ogólnokształcącego nr 27 w Mielcu (później II LO im. M. Kopernika).

Od początku lat 60. trenował piłkę nożną w Stali Mielec. W 1968 r. był kapitanem drużyny juniorów Stali, która wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski. Powoływano go do szerokiej kadry narodowej juniorów. Wyczynowe uprawianie sportu zakończył z chwilą podjęcia studiów dziennych.   Nie rozstał się jednak całkowicie ze sportem. W latach 80. i 90. był członkiem Zarządu FKS „Stal.

Studia na Wydziale Chemicznym Politechniki Krakowskiej ukończył w 1974 r. z tytułem magistra inżyniera chemika. W latach 1974-1993 pracował w WSK Mielec, m.in. na stanowiskach: zastępcy kierownika i kierownika Wydziału Malarni, Głównego Specjalisty d/s Technicznych Zakładu Lotniczego, kierownika Działu Zaopatrzenia i Kooperacji oraz od 1992 r. dyrektora Zakładu Produkcji Wózka Golfowego.

Po restrukturyzacji WSK, w latach 1993-1998 pełnił funkcje prezesa zarządu i dyrektora generalnego firmy „Melex” Sp. z o.o.

W 1999 r. zatrudniony został w Zakładach Farmaceutycznych „Colfarm” S.A. na stanowisku kierownika Zakładu w Mielcu, a następnie zastępcy dyrektora.

Po przejściu na emeryturę jego pasją stał się brydż. Z powodzeniem uczestniczy w turniejach brydża sportowego.

Powyższe informacje zaczerpnąłem z Encyklopedii Miasta Mielca.

Józef Twardowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe